Bradley Cooper a Lady Gaga si nedávno zahrali vo veľkom hite s názvom Zrodila sa hviezda, ktorý Cooper zároveň aj režíroval. Hudobný film má veľkú šancu získať Oscara v mnohých kategóriách, od herečky v hlavnej úlohe cez réžiu až po filmovú pieseň.

 

Akadémia zvykne na odovzdávaní svojich cien pre najlepšiu pôvodnú pieseň uviesť aj interpreta, ktorý svoju nominovanú skladbu predvedie naživo. Donedávna nám nebolo známe, či by bol Bradley Cooper ochotný na pódiu pred stovkami hollywoodskych osobností v sále a miliónmi divákov po celom svete predviesť svoje spevácke umenie. Táto otázka bola zodpovedaná. 

 

Rozprávali sme sa o tom, pretože som do celej veci veľký maniak”, odpovedal Cooper na otázku, či by si spolu s Lady Gagou zaspieval Shallow na Oscaroch. „Začal som jej písať ako by sme to asi mohli urobiť, takže uvidíme. Snáď sa nám podarí pieseň predviesť zaujímavou, neortodoxnou cestou.

 

Bradley Cooper a Lady Gaga plánujú na Oscaroch zaspievať ich hit Shallow naživo. Získa tak Zrodila sa hviezda Cenu Akadémie?

 

Nápad odohrať číslo naživo sa pozdáva aj Lady Gage, čoby jednej z najznámejších popových speváčok 21. storočia. Jej odpoveď znela nasledovne: „Na sto percent to urobíme.” Pre Gagu by išlo už o tretie vystúpenie na Oscaroch.

 

Prvýkrát sa predstavila v roku 2015 s hudbou z muzikálu Za zvukov hudby (1965). O rok neskôr si zaspievala svoju pesničku Till It Happens to You k dokumentu The Hunting Ground, za ktorú bola nominovaná na cenu Akadémie.

 

Najväčšiu šancu na zisk nominácie má práve pieseň Shallow. Lady Gaga ani Bradley Cooper zatiaľ spolu ešte naživo túto pieseň z filmu Zrodila sa hviezda nepredviedli. Ich prvé živé vystúpenie pred obrovským obecenstvom tak istotne bude jednou z najdiskutovanejších častí večera. 

 

Okrem horúcej informácii o šou Coopera a Gagy na Oscaroch sme len nedávno zistili, že k nám čoskoro môže doraziť predĺžená verzia filmu, takzvaný director's cut. Ten by sa mal od pôvodnej, 136-minútovej verzie líšiť pridanými scénami. 

 

Bradley Cooper a Lady Gaga plánujú na Oscaroch zaspievať ich hit Shallow naživo. Získa tak Zrodila sa hviezda Cenu Akadémie? 

Kameraman snímky Matthew Libatique prezradil, že režisér musel film priam „vyholiť”, aby zachytil podstatu príbehu o láske. Podľa jeho slov zostalo v strižni dostatok materiálu, a tak je vysoko pravdepodobné, že fanúšikovia by sa mohli dočkať aj predĺženej verzie filmu. 

 

Zatiaľ nič nepotvrdilo ani štúdio Warner Bros., ani samotný Bradley Cooper. Ten údajne preferoval nezostrihanú verziu, na ktorej sa malo nachádzať aj niekoľko ďalších vystúpení hlavnej postavy Ally (Gaga). S najvyššou pravdepodobnosťou sa režisérska verzia snímky dostane až na Blu-ray a DVD nosiče.

Pozreli by ste si Bradleyho Coopera a Lady Gagu naživo?
Áno, páčili sa mi vo filme a spolu im to pristane aj na pódiu.
1662 hlasov
Nie, stačilo mi ich vystúpenie vo filme.
35 hlasov
Ohodnoť článok
167
Zdroj: indiewire.com, collider.com, Warner Bros., ew.com