Mr. Glass (Samuel L. Jackson) sa síce na prvý pohľad drží pri zemi, ale jeho slová sú divákom viac než jasné. Manipuláciou postavy Jamesa McAvoya chce dosiahnuť útek z liečebne a zároveň rozpútať chaos. O tom, že nie je superhrdina ako superhrdina, nás presvedčí aj nasledujúca upútavka pre pokračovani Unbreakable (2000) a Split (2016) s názvom Glass.

 

Spojenie hrdinov (či zloduchov) z menovaných filmov na nás z trailerov pôsobí viac než lákavo a veríme, že aj keď ukážky odhaľujú veľkú časť deja, tvorcovia si pre nás schovali aj niekoľko nepredvídateľných tromfov. Čierno-biely boj zla proti dobru by skrátka k Shyamalanovi nesedel.

 

 

Okrem toho navyše stále nevieme, akú rolu bude mať v snímke Beastova niekdajšia potenciálna obeť, ktorú si v Split zahrala Anya Taylor-Joy. Je síce samozrejmé, že bude stáť na strane dobra, ale ťažko predpovedať, akým spôsobom môže zasiahnuť obyčajné dievča do súboja medzi tromi bytosťami s nadprirodzenými schopnosťami.

 

Vieme však to, že do deja jej postava zasiahne už skôr, teda nielen po tom, čo sa hlavná trojica dostane z liečebne. Nižšie priložený záber totiž jasne naznačuje, že Anya rozpoltenú postavu Jamesa McAvoya navštívi aj v liečebni. Predsa len, s niektorými osobami, ktorými vražedný Beast oplýva, v Split celkom dobre vychádzala. Bude sa mu snažiť nebodaj pomôcť?

 

James McAvoy v thrilleri Glass masakruje svoje obete. Zastaviť ho dokáže len Bruce Willis

 

Film režíroval vyššie spomínaný tvorca predošlých dvoch filmov M. Night Shyamalan (The Sixth Sense, Signs) a v snímke okrem Brucea Willisa, Jamesa McAvoya, Samuela L. Jacksona či Anye Taylor-Joy uvidíme hercov, ako Sarah Paulson, Luke Kirby, Adam David Thompson, Charlayne Woodard, Jane Park Smith a ďalších.

 

Premiéry očakávaného Glass sa Slováci a Česi dočkajú po novom roku. Konkrétne pôjde o 17. januára (leden) 2019. Ako zatiaľ spojenie Shyamalanových predošlých snímok hodnotíš? Bude podľa teba stáť Glass za to?

Ohodnoť článok
62
Foto: Universal Pictures