Pred víkendovým odpočinkom ti ešte naservírujeme jednu porciu našich pravidelných Raňajok s Filmkultom. Okrem Breaking Bad sa pozrieme na lákavú novinku Penélope Cruz a Javiera Bardema a prezradíme ti, či si Tom Cruise ešte zahrá Jacka Reachera.

 

Breaking Bad

 

Keďže sa momentálne pripravuje film podľa seriálu Breaking Bad, fanúšikovia si kladú otázku, či sa v ňom objaví aj postava Waltera Whitea (Bryan Cranston). Samotný herec sa vyjadril v tom zmysle, že by bol rád súčasťou pripravovanej snímky, ale keďže jeho postava zomrela, tvorcovia ju aspoň zatiaľ zaradiť neplánujú.

 

Vo filme Breaking Bad Waltera Whitea neuvidíme. Bryan Cranston potvrdil, že jeho postava ostane mŕtva

 

The Boy Who Harnessed the Wind

 

Herec Chiwetel Ejiofor (Doctor Strange) si vyskúša réžiu. Jeho debutom sa stane snímka s názvom The Boy Who Harnessed the Wind. Ejiofor napísal aj scenár, a to podľa biografického románu od Williama Kamkwambu a Bryana Mealera.

 

Hlavným hrdinom je 13-ročný Kamkwamba, ktorý si nemôže dovoliť platiť účty, ale vďaka svojej šikovnosti nájde spôsob ako postaviť mlyn a zachrániť členov svojej africkej dediny pred hladomorom. V snímke si okrem Ejiofora zahrajú Maxwell Simba, Aïssa Maïga, Lily Banda, Lemogang Tsipa, Philbert Falakeza, and Noma Dumezweni. Film nám doručí Netflix v roku 2019.

 

Vo filme Breaking Bad Waltera Whitea neuvidíme. Bryan Cranston potvrdil, že jeho postava ostane mŕtva

 

Everybody Knows

 

Dráma Everybody Knows rozpráva o Laure (Penélope Cruz), ktorá cestuje na svadbu svojej sestry. Uprostred svadobnej hostiny však dôjde k únosu Laurinej staršej dcéry. V nasledujúcich dňoch sa na povrch vyplavujú dlho potláčané a skrývané nepriateľstvá medzi jednotlivými členmi rodiny.

 

Okrem Cruz si v snímke zahrá aj Javier Bardem, Ricardo Darín, Bárbara Lennie a Inma Cuesta. Režíruje Asghar Farhadi. Americká premiéra sa uskutoční 8. februára (únor) 2019.

 

 

Jack Reacher

 

Je to oficiálne. Tom Cruise si už postavu Jacka Reachera nezahrá. Policajt a vojnový veterán k nám dorazil v dvoch filmoch, ale ďalšie k nim už pravdepodobne nepribudnú. Spisovateľ Lee Child, ktorý Jacka Reachera vymyslel, však vidí nádej na vyrozprávanie jeho príbehov prostredníctvom niektorých streamovacích služieb.

 

Vo filme Breaking Bad Waltera Whitea neuvidíme. Bryan Cranston potvrdil, že jeho postava ostane mŕtva

 

High Noon

 

Kultový western High Noon z roku 1952 sa dočká remaku. Réžie sa chopí David Hunt (Greater), ktorý aj napíše scenár. Snímka sa už jednej prerábky dočkala, a to v roku 2000 s Tomom Skerrittom v hlavnej úlohe.

 

Originál režíroval Fred Zinnemann a hlavnú úlohu si strihol Gary Cooper. Stvárnil neoblomného šerifa, ktorý sám čelí gangu zabijakov. Zatiaľ nevieme, kedy k nám nová verzia dorazí.

 

Vo filme Breaking Bad Waltera Whitea neuvidíme. Bryan Cranston potvrdil, že jeho postava ostane mŕtva

 

Aquaman

 

Očakávaná komiksovka Aquaman od Jamesa Wana sa nám pripomína dvojicou nových plagátov. V hlavných úlohách uvidíme Jasona Momou, Nicole Kidman, Amber Heard, Dolpha Lundgrena či Patricka Wilsona. Do slovenských kín snímka zamieri 13. decembra (prosinec) tohto roku.

 

Vo filme Breaking Bad Waltera Whitea neuvidíme. Bryan Cranston potvrdil, že jeho postava ostane mŕtvaVo filme Breaking Bad Waltera Whitea neuvidíme. Bryan Cranston potvrdil, že jeho postava ostane mŕtva

Ohodnoť článok
0
Zdroj: heroichollywood.com, collider.com, indiewire.com, comingsoon.net, screenrant.com, collider.com