Herec Tom Hardy, ktorého poznáme z filmov, ako Počiatok, Revenant, Temný rytier povstal, Mad Max: Šialená cesta či Venom, si od princa Charlesa prevzal titul Rad britského impéria.

 

Vyznamenanie mu bolo udelené na základe jeho hereckej kariéry a umeleckej činnosti. Prevzal si ho v Buckinghamskom paláci dnes, teda 16. novembra, a odteraz mu teda právom náleží titul CBE (Commander)

 

 

Hardy má dobré vzťahy aj s princom Harrym a v máji sa zúčastnil aj na jeho svadbe. V roku 2010 sa tiež stal ambasádorom charitatívnej organizácie The Prince's Trust, ktorú založil princ Charles.

 

Princ Harry zase pravidelne navštevuje premiéry svojho kamaráta, pričom nevynechal ani Dunkirk z minulého roka. Hardy a princ Harry sa poznajú už roky a herec sa o svojom priateľovi vždy vyjadroval s veľkou úctou. Spoločne s princom Harrym, ako aj princom Williamom natočili aj cameo úlohy pre Star Wars: The Last Jedi, keďže sami sa považujú za veľkých fanúšikov tejto nesmrteľnej ságy.

 

 

Tom Hardy sa narodil v roku 1977  a v roku 2002 sa verejne priznal k závislosti od alkoholu a drog, ktoré sa s ním ťahali už od jeho mladosti. Napriek tomu však dokázal svojich démonov skrotiť a stal sa rešpektovaným a uznávaným hercom. V roku 2016 si odniesol nomináciu na Oscara vo výbornom historickom thrilleri Revenant. Je tiež držiteľom ceny BAFTA.

 

Udelenie Radu britského impéria si herec evidentne užil a prijal ho s patričnou hrdosťou.  Vyznamenanie sa udeľuje od 4. júla 1917 a ako prvý ho udelil kráľ George V.

Ohodnoť článok
30
Zdroj: dailymail.co.uk