Určite ti neuniklo, že sa v poslednej dobe objavuje čoraz viac seriálov s hlavnou ženskou hrdinkou. Odvážna June bojuje proti totalitnému režimu v republike Gileád (The Handmaid‘s Tale), neohrozená Claire sa musela naučiť, ako prežiť v dávnej minulosti (Outlander) či Alžbeta II., ktorá nastúpila na anglický trón po smrti svojho otca a prevzala zodpovednosť za svoju krajinu (The Crown).

 

Ďalšou na rade je Miriam „Midge“ Maisel, žienka domáca, ktorá sa musí vyrovnať s manželskou krízou a vziať osud do vlastných rúk. Všetky spomínané hrdinky predstavujú nezávislé ženské vzory pre mnohé diváčky a poukazujú na to, že sa netreba vzdávať a ďalej bojovať. 

   

Tvorkyňa seriálu Amy Sherman-Palladino sa v minulosti postarala o vydarený televízny projekt Gilmore Girls, ktorý nám ponúkol príbeh slobodnej matky Lorelai a jej dcéry Rory. Dostali sme sa do fiktívneho mestečka Star Hollow a prežívali sme osudy žien z rodu Gilmorovcov. Taktiež sme sa pobavili na hláškach niektorých postáv a neuniklo nám množstvo pop-kultúrnych odkazov.

Seriál Marvelous Mrs. Maisel uchváti atmosférou Manhattanu 50. rokov a rozosmeje vydareným stand-upom (Tip na seriál)

 

Tentokrát sa Amy vrátila v čase, konkrétne do Manhattananu 50. rokov 20. storočia, aby nás zoznámila so židovskou dievčinou Miriam Maisel a jej rodinou. Palladino v spolupráci s manželom Danielom opäť potvrdzuje, že tu nie je núdza o vtipné momenty, ktoré sa jej sypú z rukáva.

 

Miriam žije v luxusnom apartmáne na Upper West Side so svojím mužom Joelom a dvomi deťmi. Predstavuje perfektnú manželku, je krásna a múdra, no a okrem toho pomáha manželovi v plnení sna stať sa komediálnou hviezdou. Dokonalý život sa jej obráti hore nohami, keď sa dozvie, že ju Joel opúšťa kvôli sekretárke. 

 

Midge (ako ju prezývajú priatelia a rodina) sa ocitne v zúfalej situácii, ktorá ju v opitosti zavedie až do nočného klubu The Gaslight, kam chodila s Joelom na jeho vystúpenia. Alkohol jej dodá odvahu vyjsť na javisko a nechcene predviesť stand-up. Jej talent neunikne zamestnankyni klubu Susie Myerson, ktorá sa Miriam ujme a spoločne sa vydajú na cestu za profesionálnou stand-up kariérou.  

 

Seriál Marvelous Mrs. Maisel uchváti atmosférou Manhattanu 50. rokov a rozosmeje vydareným stand-upom (Tip na seriál)

 

Budeš sledovať zaujímavý prerod zo vzornej manželky k silnej žene, ktorá sa nebojí riskovať. Vo svete bohatých paničiek, ktoré sa starajú iba o to, aby boli krásnou ozdobou svojich polovičiek, sa objavuje kontrast v podobe mladej ženy, ktorá sa rozhodne vybudovať si kariéru komičky od úplného začiatku.

 

Predstaviteľka Midge, herečka Rachel Brosnahan, je zaručeným ťahačom celého seriálu, nielen vďaka charizme, ale aj prepracovaným a predovšetkým humorným dialógom. Za zmienku stojí aj postava otca Miriam, Abea, ktorého stvárnil herec Tony Shalhoub (Monk). Vždy, keď sa objaví na obrazovke, nie je núdza o zábavné komentáre.

 

Zažiješ atmosféru podmanivého obchodného domu a prepychových hotelov 50. rokov, alebo zájdeš do miestnych podnikov, kam sa chodí na drink či za pravou zábavou. Okúsiš príchuť kvalitného stand-upu, ale taktiež zistíš, že ani zďaleka nie je ľahké preraziť v komediálnej branži.  

 

Ak ťa ešte stále seriál Marvelous Mrs. Maisel nepresvedčil, tak vedz, že úspech zožal aj na odovzdávaní cien Zlatý glóbus a taktiež na galavečeri cien Emmy. Ak si ťa pani Maiselová získa, tak sa môžeš tešiť na druhú sériu, ktorá štartuje 5. decembra (prosinec) 2018.

 

Aké hodnotenie by si dal ty?
0/10
Ohodnoť článok
1
Zdroj: variety.com