Nikto nepochybuje o úspechu Bohemian Rhapsody. Film Bryana Singera, Dextera Fletchera a Johnna Ottmana (ako strihač filmu nesmierne pomohol) sa síce nepodaril na jednotku a oplýval množstvom chýb, no niektoré vec trafil po hlavičke. 

 

Napríklad Ramiho Maleka, ktorý bude nepochybne bojovať o Oscara. Samostatnou kapitolou sú potom hudobné čísla a niektoré podarené scény, nehovoriac o vzrušujúcom finále v podobe rekonštrukcie Live Aid koncertu. Ten máme niekedy údajne vidieť celý, keďže sa natočil, akurát do kín išla zostrihaná verzia.

 

Bohemian Rhapsody zarobilo už viac ako pol miliardy dolárov a stáva sa najúspešnejšou hudobnou biografiou všetkých čias

 

Filmu to medzi fanúšikmi len pomôže. Nakoniec, práve oni ho vytiahli na vrchol rebríčka tržieb. A práve odtiaľ si Bohemian Rhapsody odváža titul najzárobkovejšej hudobnej biografie (pozor, nie muzikálu) v USA aj všade vo svete. Doteraz na tomto mieste trónilo Straight Outta Compton, ktoré na domácej pôde zarobilo 161 miliónov dolárov (201 celosvetovo). 


Bohemian Rhapsody sa toto číslo podarilo prekonať takmer behom jedného mesiaca, pričom na konte už má cez 164 miliónov dolárov. Celosvetovo pritom hovoríme o závratnej čiastke v hodnote viac než 539 miliónov. Vzhľadom na tieto sumy už môžeme skonštatovať, že Bohemian Rhapsody zarobilo vo svojej kategórii najviac ako doma, tak aj všade vo svete. Je pritom jasné, že tržby ešte porastú.

 

Štúdio Fox má v rukáve veľký hit a niet pochýb o tom, že sa ho mnohí budú snažiť napodobniť. Ak nás teda v budúcnosti budú čakať ďalšie veľké (nielen) rockové biografie, nebuďte prekvapení. Aký máš na film názor ty? Bol si na ňom v kine viackrát?

 

Ohodnoť článok
295
Zdroj: 9gag.com, boxofficemojo.com, collider.com
Foto: Fox