Vina Diesela poznáme predovšetkým ako drsňáka zo série Rýchlo a Zbesilo. 51-ročný Američan sa objaví aj v ďalších dvoch plánovaných dieloch a my sme predsa len zvedaví, ako sa bude príbeh okolo Torretovej rodiny uberať ďalej.

 

Málokto ale vie o hercovej minulosti, teda konkrétne začiatkoch jeho kariéry. Mladý Vin mal totiž v osemdesiatych rokoch svoju vlastnú záľubu. Jeho vášňou bol najmä breakdance. Často tancoval v uliciach a dotiahol to až na pódium v Columbuse a Washingtone. 

 

Aby sa dostal do nočných klubov bez platenia, stal sa členom ochranky. V nich následne trénoval dlho do noci a samotný výkon vyzeral oveľa lepšie, než jeho prvé pokusy rapovať. Ale k tomu sa dostaneme neskôr. Inštruktážne video nižšie ho zachytáva ešte v pomerne útlom veku a samozrejme ho treba brať s rezervou.

 

 

Predtým, než sa stal populárnou ikonou vo svete kinematografie, skúsil šťastie aj v hudbe a využil rozkvet formujúceho sa hip-hopu. Podarilo sa mu navštíviť isté nahrávacie štúdio najmä vďaka faktu, že bol vo svojom okolí pomerne populárny.

 

Tam sa dostal do kontaktu s muzikantom Arthurom Russellom, ktorý okrem folkovej hudby a disca aj rád experimentoval. Arthur sa chcel vydať cestou hip-hopu, no a keď sa do toho primiešal Diesel s jeho rodným menom Mark Sinclair, celkový výsledok sa zdal byť viac než divný. Veď presvedč sa sám.

 

 

Hneď bolo jasné, že to pre Vina nebude fungovať.  Časom si ho ale našiel a obľúbil Hollywood a herec to do dnešného dňa dotiahol pomerne ďaleko. Čo si o nahrávkach vyššie myslíš ty?

Ohodnoť článok
2
Zdroj: movieweb.com, movieweb.com