Ambiciózna hudobná dráma Vox Lux od Bradyho Corbeta (natočil už výbornú mysterióznu drámu The Childhood of a Leader) sa stretla s vrúcnym prijatím kritikov, a tak niet divu, že tvorcovia si brúsia zuby aj na nejaké tie ceny.

 

Najväčšie šance získať ich má zrejme Natalie Portman, ktorá si za svoju komplikovanej popovej megastar vyslúžila zmienky o najlepšom výkone svojej kariéry. Originálne piesne napísala špeciálne pre film obľúbená speváčka Sia, takže možno film zaloví aj v týchto vodách.

 

Popová superstar Natalie Portman útočí na Oscarov v strhujúcej hudobnej dráme

 

Príbeh rozpráva o Celeste (Portman), ktorá ako tínedžerka prežila školský masaker. Na základe tejto udalosti so svojou sestrou Eleanor (Stacy Martin) zložila pieseň, ktorá ju okamžite katapultovala do stredu záujmu a urobila z nej spevácku hviezdu.

 

Jej kariéra bola plná škandálov a kontroverzií. V súčasnosti sa 31-ročná Celeste snaží vychovávať vlastnú dcéru, ale do jej života opäť vstúpi krvavá udalosť. V ďalších úlohách vo filme uvidíme aj hercov, ako Raffey Cassidy, Jude Law, Willem Dafoe, Christopher Abbott a Jennifer Ehle.

 

Štúdio Neon, ktoré Vox Lux distribuuje už začalo s oficiálnou kampaňou, aby bola Natalie Portman nominovaná na Oscara. Uvidíme, či sa to naozaj podarí, keďže kvalitných výkonov v tejto kategórii máme tento rok požehnane.

 

 

Spomenúť môžeme Claire Foy z drámy Prvý človek, ale kritici favorizujú aj Reginu King (If Beale Street Could Talk) či Emmu Stone a Rachel Weisz (The Favourite).

Ako sme však spomenuli, kritici tvrdia, že Portman podala zatiaľ svoj najlepší výkon a podľa nového traileru tomu aj celkom veríme. Evidentne nás čaká poriadne silná a sebavedomá dráma s vynikajúcou hudbou a vizuálnou stránkou.

 

Brady Corbet už svoj talent raz dokázal, takže na jeho nový zárez sme mimoriadne zvedaví. Do amerických kín Vox Lux dorazí 7. decembra (prosinec) tohto roku.

Ohodnoť článok
3
Zdroj: indiewire.com