Milá dobrodružná komédia zo života psov s názvom Psia duša (z angličtiny A Dog's Purpose) nám v minulom roku predstavila príbeh Baileyho, ktorý zostal svojmu pánovi verný aj po smrti. Po každom úmrtí sa opätovne reinkarnoval do novej psej rasy, no vo vnútri zostával rovnaký a všetky jeho cesty postupne viedli k Baileyho majiteľovi.

 

Dojemná snímka bola natočená podľa knižnej predlohy W. B. Camerona a rovnako podľa jeho ďalšieho diela bude po A Dog's Purpose (Psej duši) nakrútený ďalší film z ríše psov s názvom A Dog's Way Home (Návrat domov).

 

Psia duša bola vo svojej podstate pomerne jednoduchým filmom, ktorému by sa dalo vytknúť naozaj mnohé, ale azda každý milovníkov psov pri sledovaní tohto citlivo podaného príbehu zmäkol a dokázal snímke odpustiť prvé i posledné.

 

 

Trailer k pripravovanej psej novinke nám vysvetlil, že hlavným chlpáčom nového príbehu bude tentokrát fenka menom Bella. Tá je obklopená milujúcou rodinou, ale nešťastnou náhodou sa od svojho domova zatúla preč. Cesta naspäť nebude jednoduchá, no počas nej zjavne zažije množstvo dobrodružstiev.

 

Rovnako ako v prípade Psej duše nemôžeme od Návratu domov čakať žiadnu intelektuálne náročnú drámu, ale pokiaľ aj ty patríš medzi milovníkov týchto štvornohých maznáčikov, určite na snímku zájdi do kina.

 

Film režíroval Američan Charles Martin Smith. Ten už v minulosti natočil mnohé zvieracie snímky, ako Lietajúci Bud (1997) či dve časti Najlsilnejšieho puta (2011 a 2014), pričom na scenári sa spolu s autorom knižnej predlohy podieľala Cathryn Michon, ktorá v minulosti písala napríklad scenár k spomínanej Psej duši.

 

Premiéra bláznivých zážitkov malej fenky Belly do našich kín zavíta 10. januára (leden) 2019 a u našich bratov z Česka sa snímka do kín dostane 24. januára (leden) 2019. Aké sú tvoje prvé dojmy?

Ohodnoť článok
2
Zdroj: itafilm.sk
Foto: Sony Pictures