Komiksový seriál Daredevil končí. Netflix sa projekt rozhodol zrušiť po troch sériách. Úplne prekvapení asi nie sme, keďže o hrozbe zrušenia seriálu sa hovorilo už pred niekoľkými dňami, ale napriek tomu je nám to veľmi ľúto. Netflix ohľadom zrušenia vydal nasledovné vyhlásenie:

 

„Marvelovský Daredevil sa v štvrtej sérii nevráti. Sme neuveriteľne hrdí na Daredevilovu poslednú sériu a hoci je to pre fanúšikov bolestivé, cítime, že je lepšie uzavrieť túto kapitolu v tom najlepšom. Ďakujeme showrunnerovi Erikovi Olesonovi, scenáristom, výbornému štábu a neuveriteľným hercom vrátane Charlieho Coxa ako Daredevila.

 

Sme tiež vďační za fanúšikov, ktorí seriál počas jeho existencie podporovali. Hoci Daredevil končí, tri existujúce série ostanú stále na Netflixe a samotná postava Daredevila bude žiť v budúcich projektoch Marvelu.“

 

Seriálový Daredevil končí. Netflix projekt zrušil po 3 sériách

 

Daredevil sa tak pripája k seriálom Iron Fist a Luke Cage, ktoré stretol podobný osud. Zrušenie nás mrzí aj z toho dôvodu, že Erik Oleson už podľa svojich slov mal námet pre štvrtú sériu.

 

Napriek tomu je tu však nádej, že Daredevila ešte predsa len niekde uvidíme. Vyhlásenie od Netflixu naznačuje, že Marvel má s postavou svoje plány, takže budeme zvedaví, či po nevidiacom právnikovi neskočí Kevin Feige a nedoručí nám jeho filmovú podobu. Prípadne sa postava presunie na streamovaciu službu od Disney (pod ktoré Marvel spadá). To je ale zatiaľ len číra špekulácia.

 

Prvá séria Daredevila si odbila premiéru v roku 2015 a pozbierala nadšené ohlasy kritikov aj divákov. Chválila sa drsnosť a temnota, ako aj pozoruhodný príbeh. Druhá séria z roku 2016 už bola prijatá trochu chladnejšie, hoci kladné reakcie stále prevažovali. Väčšina divákov aj kritikov sa však zhodla, že po odchode Wilson Fiska ostalo v seriáli nepríjemne prázdno.

 

Tento rok sme napokon dostali tretiu sériu, ktorá sa opäť stretla s vrúcnym kritickým aj diváckym prijatím, iste aj preto, lebo Wilson Fisk alias Kingpin v podaní Vincenta D'Onofria sa po absencii vrátil s veľkou parádou. Našu recenziu na tretiu sériu nájdete tu.

 

Ohodnoť článok
12
Zdroj: screenrant.com