Osobnosti

Luca Bessona, tvorcu filmov Valerian či Piaty element, obvinilo zo sexuálneho obťažovania 9 žien

Minulosť dobehla ďalšieho známeho tvorcu.

30. november 2018, 20:18
zdroj: EuropaCorp
30. november 2018, 20:18

Počas jesene minulého roku sa na svetlo sveta dostali správy o sexuálnom obťažovaní a dokonca aj niekoľkých znásilneniach, ktorých sa mal dopustiť filmový producent Harvey Weinstein.

 

Toho obvinilo viac ako 80 žien a celý tento prípad odštartoval lavínu podobných obvinení, napríklad voči Kevinovi Spaceymu, Louisovi C. K. či Jamesovi Francovi. Zároveň sa zrodilo hnutie MeToo, ktoré sa snaží bojovať proti sexuálnym útokom a zneužívaniu.

 

Posledné mesiace sa zdalo, že sa situácia trochu upokojila, teraz sa však opäť vzniesli obvinenia, a síce proti svetoznámemu a uznávanému režisérovi Lucovi Bessonovi

 

Luca Bessona, tvorcu filmov Valerian či Piaty element, obvinilo zo sexuálneho obťažovania 9 žien

 

Tvorcu geniálnych peciek, ako Magická hlbočina, Leon, Piaty element či Brutálna Nikita obvinilo dohromady 9 žien, vrátane režisérovej osobnej asistentky a bývalej pracovníčky Bessonovej spoločnosti EuropaCorp. Herečka Sand Van Roy už v máji dokonca režiséra obvinila zo znásilnenia.

 

K incidentu podľa nej došlo v hoteli Bristol v Paríži. Tento konkrétny prípad už vyšetruje aj francúzska polícia. Besson sa mal závažného sexuálneho obťažovania dopúšťať opakovane, a to už od roku 1995 na svojich spolupracovníčkach či herečkách.

 

Samotný režisér ústami svojho právnika kategoricky poprel všetky podobné obvinenia. Zatiaľ nie je známe, či tieto prípady overovala/overuje polícia (okrem spomenutého obvinenia zo znásilnenia).

 

Luca Bessona, tvorcu filmov Valerian či Piaty element, obvinilo zo sexuálneho obťažovania 9 žien

 

Luc Besson prežíval hviezdnu kariéru najmä v 80. a 90. rokoch. Debutoval sci-fi snímkou Le dernier combat z roku 1983. Okrem toho sa vyprofiloval aj ako plodný scenárista a producent, najmä akčných filmov, ako Kuriér, Odtrhnutý z reťaze či 96 hodín.

 

Jeho zatiaľ posledným režijným dielom je epické sci-fi Valerian a mesto tisícich planét s Daneom DeHaanom a Carou Delevigne v hlavných úlohách, ktoré si odbilo premiéru v roku 2017.

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.