Sú filmy, o ktorých sa veľmi ťažko píše, keďže žiadne slová nedokážu vystihnúť bizarnosť, ale ani lákavosť dotyčného projektu. Tieto diela treba jednoducho vidieť, prípade aspoň ich trailer a urobiť si vlastný názor. Do tejto kategórie spadá aj veľkolepý indický sci-fi akčňák 2.0.

 

Scény v samotnej ukážke sa popisujú len s obtiažami. Zrejme budeme sledovať, ako sa mobilné telefóny všade v Indii zbláznia a začnú na ľudí útočiť v premyslených formáciách. Tu samozrejme končí všetka sranda (pre hlavných hrdinov, pre diváka len začína) a musí sa konať! Kto však podobnú hrozbu dokáže odvrátiť? Zrejme to bude len pokročilý androidný humanoid Chitti.

 

 

Snímku natočil Shankar Shanmugam a v hlavných úlohách sa predstavia Shivaji Rao Gaekwad, Akshay Kumar, Amy Jackson. Sudhanshu Pandey, Adil Hussain, Kalabhavan Shajohn a K. Ganesh.

 

2.0 je doteraz najdrahším indickým filmom vôbec (v prepočte stál približne 76 miliónov dolárov) a ide o sequel k akčnému sci-fi Enthiran z roku 2010. Vo svojej domovine si snímka odbila premiéru 29. novembra (listopad) tohto roku, stala sa veľkým hitom a aj celosvetovo išlo o úspešný projekt. Kritici boli navyše tiež pozitívne naladení.

 

Trailer pôsobí absolútne šialene, ale zároveň nesmierne zábavne a lákavo. Je jasné, že 2.0 patrí k tým projektom, ktoré sú zámerne prehnané až na samotnú hranicu únosnosti, ale musíme uznať, že nás film nalákal.

 

Zmes bizarného námetu a akcie absolútne odtrhnutej z reťaze na nás pôsobí nesmierne zábavne. Je navyše jasné, že tvorcovia sa nebrali príliš vážne (to pri podobnom filme ani veľmi dobre nejde), čo je vždy dobré znamenie.

 

Ako sme napísali, v Indii si snímka už odbila svoju premiéru, dúfame však, že sa časom dostane aj k nám. Podobné šialenosti si totiž fanúšikov iste nájdu aj v našich končinách.

 

Mobily sa zbláznili a útočia na ľudí. Šialená indická akčná komédia baví bizarným príbehom a prehnanými akčnými scénami

Ohodnoť článok
3
Zdroj: 9gag.com