Tom Cruise má povesť herca, ktorý do svojich úloh dáva všetko, najmä čo sa týka ich fyzických nárokov. V akčných filmoch robí väčšinu nebezpečných kúskov bez kaskadéra a pre chystaný sequel Top Gunu s podtitulom Maverick sa dokonca začal učiť pilotovať stíhačky.

 

Dá sa povedať, že každá ďalšia akčná scéna je preňho výzvou. Už sa takmer zdá, že čo sa týka našej planéty, tak Cruise vyskúšal akúkoľvek nebezpečnú akciu. Mnohí preto nadhodili, že by sa mal presunúť do vesmíru.

 

A tá možnosť tu svojho času skutočne bola! Na epické sci-fi sa Cruisa snažil svojho času zlanáriť vizionársky režisér James Cameron (Avatar) a nakrúcať sa malo naozaj vo vesmíre.

 

James Cameron plánoval epické sci-fi s Tomom Cruisom. Nakrúcať sa malo na skutočnej vesmírnej stanici

 

„Skutočne som s Tomom Cruisom asi pred 15 rokmi hovoril o možnosti natočiť vesmírne sci-fi,“ prezradil Cameron v nedávnom interview. „Mal som dohodu s Rusmi a mohol som ísť na Medzinárodnú kozmickú stanicu a natočiť tam 3D dokument.

 

A pomyslel som si: 'Dofrasa, mali by sme natočiť celovečerák. Tom, ty a ja si zabezpečíme dve miesta na vesmírnej lodi Soyuz, ale niekto nás musí vytrénovať ako inžinierov. Cruise na to odvetil, že to nie je žiadny problém a dodal, že sa na inžiniera vytrénuje sám. Mali sme aj niekoľko nápadov pre príbeh, ale ostalo to len v rovine konceptov.“

 

Je teda veľká škoda, že projektu sme sa napokon nedočkali. Podľa všetkého by išlo o poriadne náročnú a nákladnú produkciu a nezdá sa, že by si James Cameron na niečo také momentálne našiel čas. Má totiž plné práce so 4 sequelmi svojho sci-fi Avatar. Cruise zase momentálne nakrúca spomínanú dvojku Top Guna. Tá by mala do kín doraziť v roku 2020.

 

James Cameron plánoval epické sci-fi s Tomom Cruisom. Nakrúcať sa malo na skutočnej vesmírnej stanici

Ohodnoť článok
14
Zdroj: screencrush.com