Očakávaný sequel pre úspešnú Godzillu z roku 2014 od Garetha Edwardsa ponesie názov Godzilla: King of the Monsters a jeho réžiu má na starosti Michael Dougherty. Ten je podpísaný pod hororovými komédiami, ako Krampus či Trick 'r Treat.

 

Príbeh sa bude točiť okolo krypto-zoologickej agentúry Monarch, ktorá zistí, že okrem Godzilly existujú aj ďalšie mytologické obludy, konkrétne Mothra, Rodan a King Ghidorah. Keď tieto bájne tvory opäť povstanú, ľudstvo sa ocitá v smrteľnom nebezpečenstve.

 

V snímke si zahrajú takí kvalitní herci, ako Vera Farmiga, Ken Watanabe, Sally Hawkins, Millie Bobby Brown, Kyle Chandler, Bradley Whitford a Charles Dance. Zatiaľ sme dostali jeden trailer, a to v lete počas prebiehajúceho Comic-Conu v San Diegu. Rozhodne nepôsobil zle, avšak nebudeme zastierať, že menšie obavy predsa len máme.

 

 

Režisér Michael Dougherty je síce talentovaný a šikovný, ale s vysokorozpočtovými blockbustermi zatiaľ nemal žiadne skúsenosti. Uvidíme teda, ako to celé dopadne. V každom prípade, nové zábery nás celkom úspešne presviedčajú, že nás v kinách bude čakať blockbuster ako sa patrí. 

 

Nechýba im epickosť a osudovosť. Zdá sa, že tento súboj bude poriadne veľkolepý a Dougherty zatiaľ nepôsobí, že by mal v tomto prípade zaváhať. Veľmi by nás mrzelo, ak by sme sa práve v prípade Godzilly dočkali sklamania. 

 

Po premiére Godzilla: King of Monsters nás o rok neskôr bude očakávať epický súboj Godzilly a King Konga. Ten má režisérsky pod palcom Adam Wingard, ktorý tiež patrí k tvorcom, ktorí sú viac doma v nízkorozpočtových snímkach. Do slovenských kín sa Godzilla: King of Monsters dostane 30. mája (květen) budúceho roka.

 

Godzilla zvádza v epickom traileri smrteľný súboj s ďalšími veľkolepými monštrami

Ohodnoť článok
20
Zdroj: comicbook.com