Vďaka method actingu sme mohli byť svedkami množstva nezabudnuteľných hereckých kreácií, ktoré sa významným spôsobom zapísali do histórie kinematografie. Method acting predstavuje akési výnimočné vžitie sa do svojej role. Pokiaľ sa chceš o tejto téme dozvedieť viac, prečítaj si náš článok.

 

Prečo začíname práve vysvetlením daného pojmu? Christian Bale si totiž v dráme Vice zahral viceprezidenta Georga Busha, Dicka Cheneyho. Pre postavu Bushovho viceprezidenta pribral 20 kilogramov a taktiež sa vzhľadom na Cheyneho problémy so srdcom pri svojej príprave na rolu zaoberal skúmaním príznakov infarktu.

 

Christian Bale zachránil život svojho režiséra. Vďaka ponoreniu sa do úlohy obézneho politika jeho šéf vedel, že dostal infarkt

 

Počas natáčania filmu si režisér Vice Adam McKay myslel, že medzi príznaky infarktu patrí bolesť v ramenách a v hrudníku. Bale ho však vyviedol z omylu a prezradil mu, že ide o bolesť žalúdka a pocity nevoľnosti.

 

Pre portál Deadline McKay objasnil, že práve táto znalosť mu po natáčaní zachránila život. Jedného dňa sa rozhodol, že potrebuje zhodiť na váhe, no počas tretieho tréningu začal pociťovať hercom popisované príznaky infarktu.

 

S jeho manželkou následne zavolali záchranku a doktor režisérovi prezradil, že vzhľadom na rýchle privolanie pomoci neutrpelo jeho srdce žiadne vedľajšie následky. „O týždeň na to som zavolal Christianovi a povedal som mu, že buď ty alebo Dick Cheney mi práve zachránil život,“ vysvetlil v telefonáte McKay situáciu.

 

 

Vďaka tejto život ohrozujúcej situácii však McKay mimo iného dokázal do snímky umiestniť svoj fotografický záber z vyšetrenia. Pokiaľ teda vo filme uvidíš fotografické zábery infarktu Dicka Cheneyho, spomeň si na to, že v skutočnosti ide o reálny snímok z vyšetrenia samotného režiséra. 

 

Do amerických kín sa Vice dostane 25. decembra (prosinec) 2019 a okrem Balea v snímke uvidíme hercov, ako Amy Adams, Alison Pill, Steve Carell, Sam Rockwell, Bill Pullman, Tyler Perry, Shea Whigham a ďalších.

Ohodnoť článok
4
Zdroj: ladbible.com
Foto: Warner Bros. Pictures, Annapurna Pictures