Čerství maturanti majú meno francúzskeho spisovateľa Victora Huga azda ešte stále v pamäti. Jeho román Bedári (Les Misérables) dostal v roku 2012 poctu v podobe filmového spracovania, ktoré získalo 3 Oscary. 

 

V hlavných úlohách sa vo filme predstavili slávne herečky a herci, ako Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Eddie Redmayne, Helena Bonham Carter či Sacha Baron Cohen.

 

Zo známych adaptácií ale možno spomenúť Bedárov z roku 1998, v ktorých si zahral Liam Neeson, Geoffrey Rush a Uma Thurman či 4-dielny film s Gérardom Depardieu a Johnom Malkovichom z roku 2000. Výbornú kritickú odozvu však získala aj adaptácia z roku 1958, ktorú režíroval dnes už zosnulý Jean-Paul Le Chanois.

 

Tentokrát však z prostredia známeho románu uvidíme 6-dielnu sériu, ktorá sa natáčala v Belgicku, ale aj v častiach severného Francúzska. Niet pochýb o tom, že jedným z najväčších lákadiel pripravovaného seriálu je krásna Angličanka Lily Collins.

 

 

Z vizuálneho hľadiska nás seriál okúzlil krásnymi dobovými scenériami a záleží už len od tvorcov, či do tohto prívetivého prostredia dokázali implementovať rovnako odzbrojujúce dianie. V tomto ohľade môžeme seriálu už vopred pripočítať plusové body, pretože scenár k nemu napísal veľmi skúsený Andrew Davies (House of Cards).

 

Seriáloví Bedári ale dozaista nebudú zaostávať ani v rámci hereckého obsadenia. Môžeme sa tešiť na hercov, ako David Oyelowo (Selma), Lily Collins (To The Bone), Dominic West (The Wire) a mnohých ďalších.

 

Seriál Bedári od scenáristu House of Cards láka dobovým prostredím a kráskou Lily Collins

 

Podľa súčasných informácií by sa mal réžie chopiť Tom Shanklad. Ten napríklad v roku 2008 natočil mrazivý horor The Children. Či sa však k nemu pridajú ďalšie mená alebo sa osobne postará o réžiu všetkých 6 častí zatiaľ nevieme.

 

Podobne zatiaľ nie je istý ani dátum premiéry. Predbežne sa predpokladalo, že sa úvodného dielu dočkáme už v roku 2018, no koniec roka sa nám pomaly blíži. Nie je však vylúčené, že BBC vypustí prvú epizódu niekedy v priebehu decembra (prosinec).

Ohodnoť článok
0
Zdroj: vulture.com
Foto: BBC One