Približne pred mesiacom HBO konečne potvrdilo oficiálny príchod 8. série, ktorý bol dovtedy predpokladaný až na druhú polovicu roku 2019. V skutočnosti sa ale finále celosvetovo známeho Game of Thrones dočkáme už o čosi skôr, a to konkrétne v apríli toho istého roku.

 

Už približne o 5 mesiacov nás čaká 6 dlhých epizód, z ktorých by mala každá trvať aspoň jednu celú hodinu. Pripomíname taktiež, že niektorá z častí bude obsahovať gigantickú bitku, akú sme v rámci televízneho vysielania ešte nevideli. Pokiaľ sa chceš o nej dozvedieť viac, prečítaj si náš článok.

 

Scenár ku Game of Thrones vysvetľuje Tyrionov vzťah k Daenerys a rozoberá tehotenstvo Cersei

 

Čo ďalej o 8. sérii zatiaľ vieme? Portál Screenrant ešte len nedávno informoval o tom, že verejnosti odhalený scenár k 6. a 7. sérii potvrdil hneď niekoľko zaujímavých faktov, ktoré v značnej miere môžu (i nemusia) ovplyvniť vývoj očakávaného finále.

 

Dany sa pozerá do diaľky, takže si ju Tyrion môže obzrieť z blízka. Bože, aká je krásna,“ píše sa v scenári k 6. sérii. Tento úsek sám o sebe o jeho citoch k Daenerys ešte nič nevypovedá, pretože jej krásu si uvedomuje množstvo chlapov v jej okolí, ale to neznamená, že ju každý miluje.

 

Ďalšie potvrdenie jeho náklonnosti však prichádza v 7. sérii, konkrétne v epizóde s názvom The Spoils of War, kedy sa vojská Jaimeho stretnú s armádou Daenerys. 

 

Brat, ktorého miluje, cvála smerom k pravdepodobnému zabitiu (poznámka – keď Jaime plánoval zaútočiť na Daenerys) kráľovnej, ktorú Tyrion taktiež miluje,“ opisuje scenár Tyrionove vnútorné pocity. V tomto konkrétnom momente o Tyrionových citoch možno pochybovať už len ťažko.

 

Pripočítaj si k tomu žiarlivý pohľad zo záveru 7. série, kedy Tyrion vidí Jona vchádzať do kajuty jeho milovanej kráľovnej. Tyrion je v tom až po uši. Otázkou zostáva, či sa dokáže od svojich pocitov odosobniť, alebo v konečnom dôsledku môžu zahmlieť jeho racionálny úsudok.

 

Scenár ku Game of Thrones vysvetľuje Tyrionov vzťah k Daenerys a rozoberá tehotenstvo Cersei

 

Ďalšia vec, ktorá môže zmeniť úsudok a konanie niektorých hlavných postáv (najmä Jaimeho a azda aj Tyrionovo) je údajné Cerseino tehotenstvo. Majsterka manipulácie si celú záležitosť s dieťaťom pochopiteľne mohla vymyslieť, a to najmä preto, aby si udržala Jaimeho podporu. To sme si aspoň doposiaľ mysleli.

 

Scenár k 7. sérii ale potvrdzuje, že Cerseino tehotenstvo nie je lož. „Prikývne, je to pravda... Jej radosť je nákazlivá. Ich rodina dostane ďalšiu príležitosť. A tentokrát im nikto nebude stáť v ceste,“ prezrádza scenár.

 

Týmto samozrejme nemožno vylúčiť, že nový prírastok do rodiny Lannisterovcov nebude chcieť Cersei zneužiť na citové vydieranie jej brata alias milenca Jaimeho, ale scenár k seriálu nám skutočne potvrdil, že Cersei naozaj očakáva potomka.

Ohodnoť článok
8
Zdroj: screenrant.com, screenrant.com
Foto: HBO