Aj pred týmto víkendom ti ešte ponúkneme jedno vydanie našej rubriky Raňajky s Filmkultom. Ako vždy v nej nájdeš všetky podstatné novinky z posledných dní.

 

Us

 

Hororová novinka Us, pod ktorou je podpísaný Jordan Peele (Get Out), sa prihlásila o slovo prvými obrázkami. Hlavnými hrdinami budú matka (Lupita Nyong'o) a otec (Winston Duke), ktorí si plánujú so svojimi deťmi a priateľmi oddýchnuť vo svojom dome na pláži.

 

Lenže keď dorazia istí prekvapiví nepozvaní hostia, pohodová atmosféra zmizne a na povrch vypláva napätie a chaos. Vo vedľajších úlohách si zahrajú aj Elizabeth Moss, Tim Heidecker, Shahadi Wright Joseph a Cali Sheldon. Premiéra je stanovená na 15. marca (březen) 2019.

 

RaňajkyRaňajky 

Catch-22

 

Nová seriálová adaptácia kultového románu Catch-22 od Josepha Hellera dorazila s prvými obrázkami. Zahrajú si v nej Kyle Chandler, Christopher Abbott, Hugh Laurie a George Clooney. Ten sa na projekte podieľa aj ako režisér a producent. Seriál dorazí v roku 2019.

 

Zobraziť galériu 7 galeria

 

Deadwood

 

Prvými obrázkami nás poctila aj filmová verzia westernového seriálu Deadwood. Zahrajú si v ňom Ian McShane, Timothy Olyphant, Brad Dourif, Tony Curran a Molly Parker. Premiéra je naplánovaná na rok 2019, film uvidíme na obrazovkách HBO. Režíruje Daniel Minahan.

 

Raňajky

Raňajky

 

Polar

 

Adaptáciu temného grafického románu Polar nám doručí Netflix. Hlavným hrdinom bude takzvaný The Black Kaiser (Mads Mikkelsen), najlepší svetový zabijak. Ten už síce svoju profesiu zanechal, ale nečakane sa bude musieť brániť celej horde perfektne vytrénovaných vrahov.

 

Režíruje Jonas Åkerlund (Lords of Chaos) a okrem Mikkelsena uvidíme Vanessu Hudgens, Katheryn Winnick, Matta Lucasa, Roberta Mailleta a Fei Ren. Netflix nám snímku doručí v priebehu budúceho roka.

 

Raňajky

 

Luther

 

Úspešný kriminálny seriál Luther zamieri na plátna kín. Potvrdil to samotný predstaviteľ hlavnej úlohy Idris Elba. Podľa jeho slov už tvorca seriálu Neil Cross pracuje na scenári k celovečernému filmu. Elba ho prirovnal k snímkam, ako Seven či Along Came a Spider.

 

Podľa neho sa tiež môžeme tešiť na poriadne temnú atmosféru. 5. séria si odbije premiéru v priebehu budúceho roka.

 

 

Shaft

 

Akčný thriller Shaft dostane nový diel. V chystanom filme si zahrá Jessie T. Usher ako odcudzený syn Johna Shafta II. Po rokoch však bude nútený spolupracovať so svojím otcom a strýkom.

 

O réžiu sa postará Tim Story a v hlavných úlohách okrem Ushera uvidíme aj Samuela L. Jacksona, Reginu Hall, Alexandru Shipp a Richarda Roundtreeho. Americká premiéra sa uskutoční 14. júna (červen) 2019.

 

 

To All the Boys I’ve Ever Loved Before


Netflix oficiálne oznámil, že úspešný romantický film To All the Boys I’ve Ever Loved Before sa dočká sequelu. Pôvodný film čerpal z románu Jenny Han, ktorá však napísala ďalšie dve časti. Tvorcovia teda majú z čoho čerpať.

 

 

Greta

 

V thrilleri Greta od Neila Jordana budeme sledovať mladú Frances (Chloë Grace Moretz), ktorá sa zhodou náhod spriatelí s osamelou vdovou Gretou (Isabelle Huppert).  Priateľstvo sa ale rýchlo mení v posadnutosť.

 

Vo vedľajších úlohách sa predstavia aj Maika Monroe, Zawe Ashton, Stephen Rea či Parker Sawyers. Film do amerických kín dorazí 1. marca (březen) 2019.

 

 

Watership Down

 

Nová adaptácia kultového románu Watership Down od Richarda Adamsa dorazila s novou ukážkou. Hlavné úlohy nadabovali James McAvoy, Nicholas Hoult, John Boyega, Gemma Arterton, Daniel Kaluuya, Ben Kingsley a Olivia Colman. Režíruje Noam Murro. Miniséria k nám dorazí 23. decembra (prosinec) 2018.

 

 

Ray Donovan

 

Seriál Ray Donovan sa dočká aj 7. série. V hlavnej úlohe sa samozrejme opäť objaví Liev Schreiber. Dátum premiéry zatiaľ nepoznáme.

 

Raňajky

Ohodnoť článok
2
Zdroj: comingsoon.net, ew.com, comingsoon.net, comingsoon.net, joblo.com, comingsoon.net, comingsoon.net, youtube.com, youtube.com, deadline.com