Čo sa očakávaných filmov aj seriálov v roku 2019 týka, predstavili sme ti už obrovské množstvo lákavých a sľubných projektov. Koniec koncov, presvedčiť sa môžeš v tomto vlákne. No ak náhodou stále nemáš dosť, tak vedz, že s predstavovaním ešte zďaleka nekončíme.

 

Stále je totiž z čoho vyberať, o čom svedčí aj nižšie priložený výber očakávaných komédií. Tomuto žánru sme sa síce venovali iba nedávno, a to konkrétne vo výbere tých najlepších komédií za rok 2018, zdá sa však, že aj nadchádzajúce mesiace ponúknu hneď niekoľko počinov, ktoré stoja za pozornosť. Tu je 10 z nich.

 

1.  Fighting with My Family - 14. február

Komediálna dráma podľa skutočných udalostí nám rozpovie neobyčajný životný príbeh Saraye „Paige“ Bevis (Florence Pugh). Tá pochádza z rodiny profesionálnych wrestlerov, nie je teda žiadnym prekvapením, že by sa na túto dráhu veľmi rada vydala aj ona. Spoločne s bratom Zakom „Zodiacom“ (Jack Lowden) si teda zaumienia, že sa za každú cenu dostanú do tzv. World Wrestling Entertainment, čiže spoločnosti, ktorá v oblasti profesionálneho wrestlingu patrí k tým najprestížnejším vôbec.

 

Úvodnými konkurzmi však ich problémy ešte len začnú. Našťastie im bude na pomoci wrestlerský profík Dwayne „The Rock“ Johnson, ktorý si tu zahrá samého seba. Za scenárom spolu s réžiou stojí Stephen Merchant (Cemetery Junction, no známejší je ako herec) a okrem vyššie zmienených osobností sa vo filme objaví aj Nick Frost, Lena Headey či Vince Vaughn.

 

 

2. Where'd You Go, Bernadette – 28. marec

Ako už napovedá samotný názov tejto snímky, hlavnou hrdinkou bude žena menom Bernadette (Cate Blanchett). Tá sa živý ako architektka, má manžela, 15-ročnú dcéru a vôbec nevychádza z domu. Nestretáva sa s ľuďmi a komunikuje len so svojou osobnou asistentkou. Problém však nastáva v momente, keď Bernadette bez stopy zmizne. Je tak iba na jej rodine, aby zistila, kde by sa mohla nachádzať a vypátrala ju.

 

Autorka knižnej predlohy Maria Semple napísala tento román (v slovenskom jazyku si ho môžeš prečítať pod názvom Kam si zmizla Bernadette) vo forme listov, emailov, FBI dokumentácií a korešpondencie s psychiatrom, pričom zobrazuje vzťah matky a dcéry v absurdnom svete. Scenár aj réžiu zaobstaral Richard Linklater a z ďalších hercov sa ukáže aj Billy Crudup, Kristen Wiig, Judy Greer aj Laurence Fishburne.

 

 

3. Flarsky – 11. júl

Režisér Jonathan Levine sa dostal najviac do povedomia asi najmä vďaka výbornej romantickej dramédii 50/50, po ktorej, žiaľ, pokračoval v nemastných neslaných snímkach, ako Warm Bodies, The Night Before či Snatched. Pevne teda veríme, že mu jeho tohtoročný projekt vyjde a my budeme konečne odmenení ďalším super filmom.

 

V komédii Flarsky sa nám predstaví Fred Flarsky (Seth Rogen), nezamestnaný žurnalista zničený vlastným nešťastím, ktorý sa rozhodne prenasledovať svoju lásku z detstva a zároveň opatrovateľku. Z tej je však teraz jedna z najmocnejších a najnedosiahnuteľnejších žien na svete. Popri Rogenovi si zahrá napríklad aj Charlize Theron, Alexander Skarsgård či Andy Serkis.

 

 

4.  Stuber – 11. júl

A teraz niečo trochu akčnejšie. V nadchádzajúcej snímke s názvom Stuber sa totiž zoznámime s Uber vodičom menom Stu (Kumail Nanjiani), ku ktorému jedného dňa nastúpi detektív Vic (Dave Bautista).

 

Ten je na stope sadistickému a krvilačnému teroristovi, takže sa Stu razom ocitne v poriadne nelichotivej situácii, kedy si musí zachovať chladnú hlavu, spoľahnúť sa na dôvtip a hlavne vyjsť v ústrety svojmu spolucestujúcemu, aby si udržal vysoké zákaznícke hodnotenie.

 

Režíruje Michael Dowse (Goon, What If) a čo sa hereckého obsadenia týka, tak v komédii Stuber uvidíme aj hercov, ako Betty Gilpin, Iko Uwais, Joshua Mikel, Amin Joseph, Christine Horn, Scott Lawrence a Lyon Beckwith.

 

 

5. The Kitchen – 19. september

Príbeh tejto akčnej krimi komédie, ktorá vychádza z komiksovej predlohy Ollieho Mastersa a Ming Doyle, nás zavedie do prostredia New Yorku sedemdesiatych rokov minulého storočia, a to konkrétne do centra írskej mafie v neslávne známej štvrti Hell's Kitchen. Keď sa však FBI podarí zatknúť niekoľko vysokopostavených členov tejto mafie, preberú vládu nad operáciami organizovaného zločinu ich manželky stvárnené herečkami, ako Melissa McCarthy, Tiffany Haddish a Elisabeth Moss.

 

A aby toho nebolo málo, postupom času sa začne ukazovať, že nežné polovičky mafiánov sú v tejto práci ešte drsnejšie a násilnejšie, než boli ich manželia. The Kitchen bude režijným debutom pre scenáristku Andreu Berloff, ktorá sa podieľala na príbehu skvelého Straight Outta Compton.

 

Komédie 2019

 

6.  Zombieland 2 – 10. október

Pokračovanie skvelého Zombielandu z roku 2009 môžeme pokojne označiť za ten vôbec najočakávanejší projekt z dnešného zoznamu. V druhej časti nám bude predstavený celkom nový typ zombíkov a čo sa hereckého obsadenia týka, opäť uvidíme Columbusa (Jesse Eisenberg), Tallahasseeho (Woody Harrelson), Wichitu (Emma Stone) aj Little Rock (Abigail Breslin).

 

K ústrednej štvorke by sa ale mali pripojiť aj Bill Murray, Dan Aykroyd či pôvabná Zoey Deutch. Viac informácií, žiaľ, v tejto chvíli nemáme. Za scenárom stojí trojica Dave Callaham, Rhett Reese a Paul Wernick, no a do režisérskeho kresla sa znova vráti Ruben Fleischer, ktorý minulý rok uviedol v kinách sólovku Venoma.

 

Komédie 2019

 

7. All-Star Weekend – 2019

Všetko, čo po príbehovej stránke o tom filme zatiaľ vieme, je, že pôjde o komediálnu drámu a bude sa sústrediť na dvoch kamošov, ktorí sa dostanú do sporu kvôli tomu, že každý z nich fandí inému basketbalovému hráčovi. Jeden LeBronovi Jamesovi a druhý Stephenovi Currymu.

 

Zaujímavosťou ale je, že sa o réžiu snímky postará herec Jamie Foxx, ktorý s celovečernými projektami príliš veľké skúsenosti nemá (hoci režíroval televízny horor Night Tales z roku 2011). Budeme mu preto držať palce. Koniec koncov, dobrá nová komédia vždy poteší. Foxx sa v projekte All-Star Weekend objaví aj ako herec, pričom mu budú asistovať aj herci, ako Robert Downey Jr., Ken Jeong, Gerard Butler, Benicio del Toro, Jessica Szohr či Eva Longoria.

 

8. Zeroville – 2019

A máme tu ďalšieho herca a zároveň režiséra. Aj keď tento je na režisérskej stoličke oproti vyššie spomínanému Jamiemu Foxxovi značne skúsenejší. Reč je o Jamesovi Francovi, ktorý pre nás chystá komédiu s názvom Zeroville. Tá bude zasadená do Hollywoodu v roku 1969, kam pricestuje mladý fanúšik filmov a študent (Franco) práve v období, keď sa tamojší filmový priemysel ocitol v prechodnom období.

 

Navyše, ľudia si ho začnú mýliť s jedným z vrahov Charlesa Mansona. James Franco si v snímke už tradične aj zahrá, no po jeho boku sa ukážu aj Seth Rogen, Jacki Weaver, Megan Fox, Will Ferrell, Danny McBride a Dave Franco. Na ďalšie informácie si budeme musieť ešte počkať.

 

Komédie 2019

 

9.  The Dead Don't Die – 2019

Pokračovanie Zombielandu rozhodne nebude jedinou zombie komédiou, ktorú v roku 2019 uvidíme. Do tohto žánru totiž prispeje aj režisér Jim Jarmusch, a to konkrétne chystaným počinom The Dead Don’t Die. Žiaľ, o tejto snímke momentálne nemáme žiadne bližšie informácie.

 

Teda okrem potvrdeného hereckého obsadenia. To vytvoria osobnosti, ako Adam Driver, Bill Murray, Selena Gomez, Chloë Sevigny, Steve Buscemi, Austin Butler, Tilda Swinton aj Caleb Landry Jones. The Dead Don't Die je však už v post-produkcii, tak sa snáď nejaké novinky objavia už čoskoro. Jim Jarmusch napísal aj scenár.

 

 

10.  Bad Education – 2019

O čierno-humornej a výborne obsadenej dráme Thoroughbreds, ktorá predstavovala celovečerný debut režiséra menom Cory Finley, sme sa na Filmkulte venovali pomerne často. Budúci rok pre nás ale tento tvorca chystá ďalší počin, a to komediálnu drámu Bad Education. No podobne ako v prípade niekoľkých ďalších filmov v tomto zozname, aj o tomto máme zatiaľ oveľa menej informácií, než by sa nám páčilo.

 

Vieme však, že príbeh si vezme inšpiráciu zo stredoškolských zážitkov samotného scenáristu (Mike Makowsky), bude sa zaoberať jedným z historicky najväčších škandálov na stredných školách a zahrajú si v ňom napríklad Hugh Jackman, Allison Janney, Ray Romano, Geraldine Viswanathan či Alex Wolff.

Na ktorú z týchto komédií sa v roku 2019 tešíš najviac?
Fighting with My Family
31 hlasov
Where'd You Go, Bernadette
7 hlasov
Flarsky
3 hlasy
Stuber
8 hlasov
The Kitchen
15 hlasov
Zombieland 2
367 hlasov
All-Star Weekend
10 hlasov
Zeroville
25 hlasov
The Dead Don't Die
14 hlasov
Bad Education
5 hlasov
Ohodnoť článok
5