S blížiacimi sa sviatkami na nás z každého rohu vyskakujú „vianočné špeciály“ najrôznejšieho druhu. A trochu prekvapivo to platí aj pre kultového vesmírneho lovca Predátora.

 

Jeho najnovšie dobrodružstvo (v našich kinách uvádzané ako Predátor: Evolúcia) v réžii Shanea Blacka totiž už pred pár dňami dorazilo na Blu-ray a DVD nosiče a štúdio 20th Century Fox sa rozhodlo na tento fakt upozorniť veľmi zábavnou formou.

 

Vytvorili akúsi krátku reklamu (film), v ktorej pomocníci Santa Clausa musia vybojovať súboj s obávaným dredatým mimozemšťanom. Môžeš sa tešiť na sobov so samopalmi, niekoľko vtipných odkazov na legendárne prvé dva filmy tejto ságy a aj nejakú tú krv.

 

 

Zaujme tiež skvelá animácia, ktorá sa nesie v štýle klasických vianočných detských animákov, ako napríklad Rudolph the Red-Nosed Reindeer. Na ploche dvoch minút tak The Predator Holiday Special dokáže skvele zabaviť a čo sa nás týka, pokojne by sme prijali podobne kreatívnych reklám viac.

 

Zamrzí tak už len fakt, že samotný Predátor od Shanea Blacka nedopadol tak dobre, ako sme dúfali. Je síce pravdou, že pokiaľ človek čakal skôr nenáročnú akčnú komédiu, tak zrejme sklamaný nebol.

 

Fanúšikovia (aspoň väčšina z nich) dúfali skôr v návrat ku koreňom prvého a druhého dielu. To sa napokon prejavilo aj na tržbách, keďže Predátor finančne vybuchol a veľmi rýchlo upadol do zabudnutia. Nejakého jeho návratu na strieborné plátna sa teda v dohľadnej budúcnosti len tak ľahko nedočkáme.

 

Vo filme sme mohli vidieť Oliviu Munn, Boyda Holbrooka, Trevanteho Rhodesa, Jacoba Tremblaya, Strelinga K. Browna, Thomasa Janea a Jakea Buseyho. Na DVD a Blu-ray je Blackov Predátor k dispozícii od 18. decembra (prosinec) tohto roku. Ako sa vlastne nový Predátor pozdával tebe? Stojí podľa teba za kúpu DVD či Blu-ray?

 

Páčil sa ti nový Predátor?
Rozhodne áno.
42 hlasov
Nie, bol som sklamaný.
53 hlasov
Ohodnoť článok
11
Zdroj: comicbook.com