Kolonizácia Ameriky „napísala“ mnohé príbehy a k jedným z nich neodmysliteľne patrí Jamestown – prvá britská kolónia, mesto obchodu a tabaku, ktoré v podstate môžeme považovať za zrod Ameriky. Je spájané so vznikom prvej americkej legislatívy, demokracie a prvým príchodom otrokov.

 

Píše sa rok 1619 a po 12 rokoch od postupného osídľovania sú do kolónie privezené prvé ženy, ktoré už čoskoro po príchode zistia, že život na cudzom kontinente nebude žiadnou prechádzkou ružovou záhradou.

 

Na pozadí málo preskúmanej Virginie, hneď po príchode žien, začínajú vznikať rôzne druhy prepletených vzťahov, túžba po pomocí a prežití.

 

Ženy z Británie zmanipulujú svojimi telami kolóniu v Amerike a spustia krvavý boj o moc

 

Neoddeliteľnou súčasťou budovania života v Novom svete sú okrem intríg, krívd či zrady medzi „vlastnými“ aj neustále strety osadníkov s domorodým obyvateľmi (indiánmi), no taktiež rôzne choroby.

 

Napriek tomu, že milostné trojuholníky, trpká nevraživosť a konkurencia zapríčinia medzi osadníkmi konflikty, spojí ich nakoniec spoločná vôľa prežiť a prosperovať v novom živote.

 

Hlavnú trojicu prvých obyvateliek Jamestownu stvárnili herečky Naomi Battrick (postava Jocelyn), Sophie Rundle (Alice) a Niamh Walsh (Verity).

 

Okrem žien a britských kolonizátorov sa na scéne objavia aj pôvodní obyvatelia Ameriky. Časť seriálu sa dokonca natáčala u našich južných susedov v Maďarsku.

 

 

Mimo spomínanej trojice žien si v seriáli zahrali herci a herečky, ako Max Beesley, Claire Cox, Shaun Dooley, Jason Flemyng, Burn Gorman, Dean Lennox Kelly, Gwilym Lee, Stuart Martin a ďalší.

 

Herci a štáb boli dokopy sedemkrát nominovaní na ceny BAFTA (British Academy Film Award), z čoho víťazstvo premenili v dvoch kategóriách. Na konte majú tiež jednu nomináciu a jedno víťazstvo v rámci Emmy Awards.

 

Ženy z Británie zmanipulujú svojimi telami kolóniu v Amerike a spustia krvavý boj o moc

 

Showrunnerom seriálu je Bill Gallagher a jednotlivé epizódy režírovali John Alexander, Samuel Donovan, Paul Wilmshurst a David Moore.

 

Prvá séria Jamestownu má 8 častí a na stanici Epic Drama ju môžeš sledovať už od 20. januára (leden). Dobrá správa pre fanúšikov seriálu je, že druhá séria dorazí už v priebehu prvej polovice tohto roku.

Ohodnoť článok
4
Zdroj: TS
Foto: NBC Universal Intl.