Na Filmkulte ti radi prinášame videá a obrázky ukazujúce tvorbu filmov či seriálov. Obzvlášť, ak ide o vysokorozpočtové projekty, na ktorých pracujú desiatky až stovky trikárov, inými slovami, vfx compositorov.

 

Všetky tieto články nájdeš v našich vláknach, ako napríklad VFX alebo CGI. Dnes tieto súbory múdrostí obohatíme o pohľad na Fantastic Beasts and Where to Find Them. Warner povolilo trikovým spoločnostiam dať dokopy zaujímavé video odhaľujúce proces tvorby všelijakých scén, či už ide o praktické, vizuálne alebo rovno počítačové triky, prípadne ich spojenie. 

 

Môžeš si tak vytvoriť pekný obraz o tom, ako to vyzerá na natáčaní podobného filmu, kde hrá mágia primárnu rolu či ako ožívajú veľké aj malé zvieratká z Newtovho kufra. Dôjde aj na pohľady do zákulisia ukazujúce, ako si štáb pomáha so scénami, ktoré vo filme môžu vyzerať náročne, no v skutočnosti je to všetko len o zelenom plátne a šikovných trikároch.

 

Pred a po CGI: úžasné video ti ukáže, ako vznikali počítačové a praktické efekty pre Fantastické zvery 2

 

My, podobne ako väčšina populácie, nehovoriac o kritikoch a recenzentoch, vnímame pokračovanie Fantastických zverov ako značné kvalitatívne sklamanie a nemáme po ňom chuť ani na trojku. Obzvlášť, keď zase píše scenár Rowlingová a točí patlal Yates. Warnerovci navyše nemôžu byť veľmi spokojní ani s tržbami. 

 

Zatiaľ čo jednotka zarobila celosvetovo 814 miliónov dolárov (234 z USA a Kanady), dvojka len 627 miliónov (z toho 156 na domácej pôjde). Niečo sa teda musí zmeniť, inak si Warner vydojí ďalšiu bohatú kravičku. Dosť ale negatív, uži si video.

 

Ohodnoť článok
20
Zdroj: 9gag.com
Foto: Warner Bros.