Fantastický dokumentárny film They Shall Not Grow Old od Petera Jacksona sme dostatočne vychválili v našej recenzii (nájdeš ju tu). V našich končinách sme si, žiaľ, tento výnimočný dokument nemohli vychutnať na veľkom plátne, ale Američania túto možnosť mali.

 

Film sa premietal len v limitovanom počte kín, a to len dva dni, konkrétne 17. decembra (prosinec) 2018 a 27. decembra 2018. V prvý deň si odniesol z tisíc kín 2,3 milióna dolárov, čo je druhý najlepší výsledok toho dňa vôbec.

 

27. decembra však They Shall Not Grow Old prekonalo všetky očakávania, keďže zarobilo skvelých 3,3 milióna dolárov. Dohromady má teda na konte 5,702 milióna. Na poli podobne limitovaných premiér ide o nový rekord.

 

they shall not grow old

 

Diváci boli na Jacksonov dokument veľmi zvedaví, niektoré kiná boli dokonca úplne vypredané už týždeň pred premiérou, čo je naozaj skvelá vizitka. Netreba tiež zabúdať, že They Shall Not Grow Old štartovalo v silnej konkurencii tradičných mainstreamových veľkofilmov, takže je naozaj skvelé, že dokázalo podobným spôsobom zahviezdiť.

 

„Úspech tejto premiéry je výsledok úžasnej práce medzi Fathom Events, Warner Bros. a našimi kino partnermi,“ povedal Ray Nutt, šéf spoločnosti Fathom Events, ktorá sa postarala o premietanie v USA. „Peter Jackson dokázal svojím filmom neuveriteľne technicky triumfovať. Jeho film je však tiež veľmi emocionálny a naozaj nezabudnuteľný pre každého, kto ho videl. Bolo nám cťou, že sme sa mohli na tomto úspechu podieľať.“

 

They Shall Not Grow Old tak v návštevnosti a tržbách prekonalo predchádzajúce špeciálne premietania, konkrétne Dragon Ball Z: Resurrection F (4,6 mil.), Dr. Who, The Day of the Doctor (4,49 mil.) a Batman: The Killing Joke (3,4 mil.). A to ešte nie je koniec, keďže diváci si budú môcť Jacksonovu novinku v kinách opäť vychutnať aj 11. januára (leden) 2019 a 1. februára (únor) 2019.

 

Ohodnoť článok
27
Zdroj: collider.com