How to Train Your Dragon patrí bezpochyby k tým najlepším animovaným sériám 21. storočia, takže nás oznámenie o blížiacom sa uzavretí príbehu trochu mrzelo. Tretí diel s podtitulom The Hidden World dorazí do našich kín 21. februára (únor), no a pokiaľ si zvedavý, ako toto očakávané finále dopadlo, si na správnom mieste.

 

Snímka si totiž pred niekoľkými týždňami odbila svetovú premiéru v Sydney, takže bolo iba otázkou času, kedy sa dočkáme prvej vlny reakcií kritikov. A tá teraz skutočne dorazila. Podaril sa teda podľa nich aj záverečný diel, ktorý bol opäť v réžii Deana DeBloisa? Zdá sa, že áno.

 

Ako si vycvičiť draka 3 je podľa kritikov nádherným a dojemným zakončením jednej z najlepších trilógií všetkých čias

 

Peter Debruge z portálu Variety pochválil režiséra a napísal, že Dean DeBlois snímku koncipoval tak, aby ešte o čosi viac obohatila prvý diel a zároveň pobavila aj ľudí, ktorí sa s príbehmi How to Train Your Dragon doposiaľ nestretli. Je to údajne poriadne emocionálne jazda.

 

Michael Rechtshaffen bol s filmom tiež veľmi spokojný. „How to Train Your Dragon: The Hidden World je nežným a energickým coming-of-age animákom, ktorý po vzore predošlých dvoch častí nielen že emocionálne rezonuje, ale aj nádherne vyzerá. Dokonca možno ešte lepšie než prvé dva diely.

 

Okrem uznania pre režiséra a scenáristu vyzdvihol Michael Rechtshaffen aj pútavé výkony hercov, ako Jay Baruchel a America Ferrera, ktorí svoje hlasy prepožičali Hiccupovi/Štikútovi a Astrid. Skvelé výkony hereckých predstaviteľov jednotlivých postáv potvrdila aj Sarah Ward, ktorá ďalej dodala, že snímka dáva prednosť srdiečku a zábave pred napätím, takže si túto animovanú drámu užijú aj najmenší.

 

Ako si vycvičiť draka 3 je podľa kritikov nádherným a dojemným zakončením jednej z najlepších trilógií všetkých čias

 

Môžete byť síce oboznámení s príbehom, emocionálnym oblúkom či posolstvom o sebadôvere, no režisér DeBlois vás tu aj tak prekvapí podmanivým, úprimným a nežným svetom prekypujúcim hĺbkou a detailmi.

 

Bez spokojných slov sa nezaobišiel ani Robert Abele z portálu The Wrap. Ten napísal, že animák je prirodzeným pokračovaním, z ktorého nie je cítiť, že bol robený nasilu alebo čisto pre peniaze. Podľa neho je trojka príjemnou, nádhernou a dojemnou snímkou, ktorá presvedčivo adaptuje knižnú predlohu z pera autorky Cressidy Cowell.

 

Jennifer Bisset bola vo svojich vyjadreniach ešte výstižnejšia: „How to Train Your Dragon: The Hidden World je takmer dokonalým zakončením trilógie. Príbeh chlapca a jeho najlepšieho kamoša je tu podaný s množstvom vtipu a zabalený do epického dobrodružstva. Po troch vynikajúcich jazdách sa lúčime s jednou z najlepších trilógií všetkých čias.

 

Ako si vycvičiť draka 3 je podľa kritikov nádherným a dojemným zakončením jednej z najlepších trilógií všetkých čias

 

Aj Michael Nordine nadhodil, že finále série bude asi viac pre tých mladších divákov, to však podľa neho nebráni tomu, aby si snímka odniesla skvelé ohlasy. Produkčný rozpočet sa údajne vyšplhal na 129 miliónov dolárov a podľa Michaela je na plátne vidieť každý jeden cent.

 

Vyzerá to tak, že séria How to Train Your Dragon nenechá nič na náhodu a aj do tretice nás v kinách ohúri ďalším skvelým zážitkom. Snímka má na Rotten Tomatoes momentálne 100% s priemerným hodnotením 7,5/10, takže sa už naozaj tešíme. A čo ty? Zájdeš koncom februára do kina?

 

Ohodnoť článok
124
Zdroj: screenrant.com