V poradí 91. odovzdávanie prestížnych Oscarov sa pomaličky blíži (25. február/únor) a každý, koho tento ceremoniál ešte zaujíma, má už iste vytipovaných aj svojich tajných favoritov. Samotná Akadémia dokonca nedávno zverejnila zoznam predbežných kandidátov niekoľkých kategórií (klikaj sem), medzi ktorými môžeme nájsť aj Najlepšie vizuálne efekty.

 

Čo už ale nenájdeme medzi favoritmi na zisk samotného Oscara v tejto kategórii, je komiksovka Aquaman. A táto skutočnosť režiséra Jamesa Wana nepríjemne prekvapila, takže si na sociálnych sieťach nakoniec neodpustil ani trochu ostrejšie slová. Keď mu totiž Kelvin McIlwain, ktorý dohliadal na vizuálne efekty, prostredníctvom Facebooku vyjadril poklonu a radosť z možnosti pracovať s ním, Wan mu odpovedal:

 

Kelvin, ty a tvoje oddelenie ste neospevovaní hrdinovia tohto filmu. Skutočnosť, že ľudia z Akadémie zaoberajúci sa vizuálnymi efektami neuznávajú alebo neoceňujú to, čím sme my a vy prispeli tomuto filmu a kinematografii, je sku*vená hanba.

 

Režisér Aquamana je naštvaný, že film nebude nominovaný na Oscara za vizuálne efekty. Označil to za sk*rvenú hanbu

 

McIlwain s ním súhlasil a sám priznal, že vynechanie Aquamana z užšieho zoznamu kandidátov zaskočilo aj jeho. Dodal, že podľa neho je výberový proces veľmi nedokonalý a príliš ovplyvniteľný. Celú facebookovú komunikáciu nájdeš na tomto odkaze.

 

Či už bol teda Aquaman ignorovaný zaslúžene alebo nie, režiséra môže tešiť aspoň skutočnosť, že komiksovka momentálne nemá v kinách konkurenciu a neohrozene pokračuje vo svojej spanilej jazde. Koniec koncov, kráľ Atlantídy už predbehol aj Venoma a približuje sa k celosvetovým tržbám v hodnote 900 miliónov dolárov.

Myslíš si, že je absencia Aquamana v užšej nominácii na Oscara za vizuálne efekty v poriadku?
Nie, určite by tam nemal chýbať
1239 hlasov
Áno, filmy v zozname boli v tomto ohľade lepšie
269 hlasov
Ohodnoť článok
51
Zdroj: heroichollywood.com