To, čo sme predpokladali v našom nedeľnom Box Office článku, sa dnes stalo skutočnosťou a z Aquamana je tak oficiálne najzárobkovejší film z univerza DCEU. S momentálnymi tržbami v hodnote viac ako 887 miliónov dolárov preskočil doterajšieho lídra Batman v Superman: Dawn of Justice (873,6 mil.).

 

Aquaman si svoju svetovú premiéru odbil v Číne, kde sa mu už behom prvých 4 dní podarilo zarobiť viac ako tímovke Justice League počas celého pôsobenia v tamojších kinách, ktoré trvalo takmer 7 týždňov. Tým sa však cesta kráľa Atlantídy nezastavila. Snímka Jamesa Wana (našu recenziu nájdeš tu) sa totiž už po prvom víkende na domácej pôde mohla tešiť z celosvetového zárobku tesne pod hranicou pol miliardy.

 

Aquaman je najúspešnejším filmom z DCEU! Tržbami už pomaly mieri k hranici jednej miliardy

 

Aquaman teda postupne a pomerne hladko predbehol tržby snímok Justice League (657,9 mil.), Man of Steel (668 mil.), Suicide Squad (746,8 mil.) aj Wonder Woman (821,8 mil.). Poslednou prekážkou v jeho absolútnom úspechu tak ostávala už iba komiksovka Batman v Superman: Dawn of Justice (873,6). No ako už teraz iste vieš, Bruce Wayne a Clark Kent sa pred pánom všetkých morí a oceánov nakoniec museli skloniť.

 

Režisér James Wan opäť potvrdil svoju povesť finančne spoľahlivého tvorcu a z Aquamana nakoniec môže byť (a pravdepodobne aj bude) prvý DCEU film, ktorý prekročí hranicu jednej miliardy celosvetovo. Treba ale dodať, že Aquaman v rámci domácich tržieb oproti ostatným komiksovkám z DCEU pomerne zaostáva. So zárobkom cez 238 miliónov je v tejto chvíli iba pred Justice League. No to asi nemusí až tak trápiť.

 

Aquaman je najúspešnejším filmom z DCEU! Tržbami už pomaly mieri k hranici jednej miliardy

 

Aj napriek zmiešaným kritickým reakciám sa snímke výborne darí, za čo môže vďačiť najmä masívnej podpore zo zahraničia, spokojným divákom a tiež skutočnosti, že momentálne v kinách nemá žiadnu konkurenciu. My štúdiu Warner Bros. samozrejme gratulujeme a budeme zvedaví, kam to až Aquaman na poli tržieb dotiahne.

Je podľa teba tento úspech zaslúžený?
Určite, Aquaman je najlepším DCEU filmom
456 hlasov
Nie, jeho kvalita tomu nezodpovedá
39 hlasov
Je mi to jedno
101 hlasov
Ohodnoť článok
20
Zdroj: ew.com