Krátko po smrti svojho manžela Aleca (Iain Glen) v roku 1963 vdova Alison Wilsonová (Ruth Wilson) zisťuje, že život jej muža obklopovali mnohé tajomstvá. Stretne totiž ženu, ktorá tvrdí, že bola jeho skutočnou manželkou. Odhalenie pravdy jej nedáva spať, a preto sa rozhodne prešetriť Alecovu minulosť na vlastnú päsť.

 

Po krátkej dobe zisťuje, že jej zosnulý manžel bol britským špiónom. Odhaľuje jeho tajný románik z čias vojny a dostáva sa až k tajomnému obdobiu v Indii. Tieto a mnohé iné zistenia jej obrátia život naruby, no napriek tomu je Alison odhodlaná odhaliť celú pravdu.

 

 

Hlavnej role pani Wilsonovej sa v 3-dielnej minisérii Mrs. Wilson zhostila talentovaná Angličanka Ruth Wilson. Tá si napríklad v roku 2013 v dráme Locke zahrala po boku Toma Hardyho a dva roky na to získala za rolu v seriáli Aféra Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka v seriáli – dráma.

 

Okrem nej je výraznou tvárou Mrs. Wilson najmä Škót Ian Glen, ktorého väčšina divákov poznám najmä zo seriálu Game of Thrones, kde stvárnil postavu Joraha Mormonta. Z populárneho fantasy seriálu Game of Thrones si v Mrs. Wilson zahral aj Ian McElhinney (Barristan Selmy).

 

Mrs. Wilson PR clanok

 

Okrem menovaných hercov sa v projekte objavili Keeley Hawes, Anupam Kher, Fiona Shaw, Otto Farrant, Patrick Kennedy a ďalší.

 

Seriál režíroval Richard Laxton (dráma Angličan v New Yorku) a scenár napísala Anna Symon. 3-dielnu mysterióznu minisériu Mrs. Wilson budeš môcť sledovať na stanici Epic Drama od 28. januára o 21:00.

Ohodnoť článok
1
Foto: BBC One