Režisér M. Night Shyamalan sa nikdy netajil tým, že chcel svojím majstrovským dielom Unbreakable z roku 2000 naštartovať úspešnú sériu filmov. Dokonca niekoľkokrát potvrdil, že postavu Kevina (James McAvoy), ktorý sa objavil v snímke Split, plánoval uviesť už vo vyššie spomínanom Unbreakable.

 

No všetko bolo nakoniec inak a skúsený indický tvorca nám Kevina predstavil až o necelé dve dekády neskôr (aj kvôli slabým tržbám Unbreakable), pričom v záverečných sekundách thrilleru Split šokoval všetkých fanúšikov prítomnosťou Davida Dunna (Bruce Willis), čím zároveň potvrdil prepojený filmový vesmír. A tak sa pomaličky dostávame k očakávanému záveru trilógie, ktorý ponesie názov Glass.

 

Glass

 

Prečo záveru? Shyamalan totiž v nedávnom rozhovore prezradil, že ďalšie pokračovanie pre neho nie je zaujímavé a určite ho neplánuje natočiť, aj keby sa snímke Glass darilo v kinách ešte viac než úspešnému Split. Režisér ďalej dodal, že vlastní práva na väčšinu sequelov k jeho filmom, a to hlavne kvôli tomu, aby ich nerobil. Štúdio ho teda v prípade úspechu Glass nemôže do ničoho nútiť.

 

Vráťme sa ale k samotnej snímke, pretože pre teba máme aj tentokrát niekoľko lákavých ukážok, ktoré sú v galérii na konci článku doplnené o trojicu nových obrázkov. Vychutnať si teda môžeš napríklad prvý klip s Jamesom McAvoyom a Samuelom L. Jacksonom či krátke video zobrazujúce vývoj postavy Josepha Dunna (po Unbreakable ho opäť stvárni Spencer Treat Clark).

 

My v závere už iba dodáme, že snímka Glass si u nás odbije premiéru 17. januára (leden), a pokiaľ sa o nej chceš dozvedieť všetko podstatné, vstúp už klasicky do tohto vlákna. A určite nám daj vedieť, či zájdeš do kina.

 

 

 

Zobraziť galériu 3 galeria
Ohodnoť článok
3
Zdroj: comingsoon.net, indiewire.com, lrmonline.com, youtube.com
Foto: Universal Pictures/Buena Vista International