Nedávny veľtrh CES v Las Vegas predstavil mnohé technologické novinky. Medzi ne určite počítame aj program s prvkami umelej inteligencie predstavený firmou Synamedia. Ten by sa mal zamerať na užívateľov streamovacích servisov, ktorí využívajú služby bezplatne.

 

Podľa prieskumu uverejneného v publikácii britského Standard má zhruba 26 % mileniálov zdielať svoj účet s kamarátmi či rodinou.

 

Program predstavený v Las Vegas bude k vyhľadaniu takýchto ľudí využívať umelú inteligenciu a podľa analýzy správania by mal časom ľahko identifikovať, kto sa k službe pripojil.

 

Sledovanie Netflixu zdarma sa skončí. Na zdieľanie hesiel dohliadne umelá inteligencia

 

To by mal dosiahnuť skúmaním miesta používania, času stráveného pri službe, druhu zaradenia, ktorým sa osoba pripája, ale taktiež podľa obsahových preferencií. Znie to až desivo, však?

 

Výsledky vyhodnotené systémom by mali identifikovať určité vzorce správania nasvedčujúce tomu, že si niekomu požičal svoje heslo. Tieto informácie budú následne putovať priamo do rúk poskytovateľa.

 

Jean-Marc Racine zo spoločnosti Synamedia prezradil, že typickou ukážkou jasného vzorca by bol príklad, keby užívateľ využíval služby zo západného a zároveň z východného pobrežia Spojených štátov v ten istý moment. Pochopiteľne, program by mal účinne odhaliť aj menej jasné prípady zdielaného účtu.

 

Sledovanie Netflixu zdarma sa skončí. Na zdieľanie hesiel dohliadne umelá inteligencia

 

Pokiaľ by sa poskytovateľ týmto spôsobom dozvedel o výraznejších prípadoch, kedy jedna osoba svoj účet zdieľa s množstvom ľudí, majiteľa účtu môže pokojne odpojiť. Vedúci zo Synamedie potvrdili, že prvé skúšky s využívaním tohto moderného programu už započali.

 

Celý systém znie pre bežného smrteľníka zatiaľ ako jedna veľká záhada a zrejme až časom uvidíme, či bude spomínaný program fungujúci na báze umelej inteligencie úspešný.

 

Zdieľaš svoje heslo s kamarátmi či rodinou aj ty? Myslíš, že bude program naozaj účinný a časom by mohol podľa jednotlivých vzorcov tvoje konanie odhaliť?

Ohodnoť článok
2
Zdroj: standard.co.uk
Foto: Netflix