Prvý trailer pre Velvet Buzzsaw je pre mňa milým prekvapením. Od Tonyho Gilroya (Nightcrawler) som totiž čakal nejakú drámu, prípadne pekne nepríjemný thriller. A ono sa toho aj dočkáme, akurát v hororovom kabátiku. Prvá ukážka od Netflixu nižšie síce začína pomaly, no rýchlo sa zmení na tú najhoršiu nočnú moru. 

 

Dej sa odohráva na súčasnej umeleckej scéne v Los Angeles. Jake Gyllenhaal tu hrá akéhosi odborníka na obrazové maľby či kritika, ktorý sa ocitne uprostred šialeného rozuzlenia nádherných obrazov. Tie jedného dňa prinesie mladá žena do ateliéru ako jej vlastné, pričom ich len odcudzila svojmu nebohému susedovi.

 

 

Ako môžete vidieť vyššie, v týchto obrazoch drieme veľké zlo... alebo len majú naše postavy veľmi silné halucinácie. Bude zaujímavé odhaliť skutočnú podstatu tejto snímky. Horor v podaní Gilroya a Gyllenhaala by sme si naozaj dali, máme však pocit, že pôjde o thriller plný halucinácií. 

 

Gilroy sa do Velvet Buzzsaw pre Netflix pustil hneď po dokončení Roman Israel Esq. Jeho druhý režijný počin bol sklamaním, a preto dúfame, že návrat k temnejším tónom urobí režisérovi dobre a znova nás pritlačí k sedačkám. 

 

Okrem Gyllenhaala si z Nightcrawlera zavolal na pomoc aj Rene Russo. Uvidíme aj hercov, ako: Toni ColletteZawe AshtonTom SturridgeJohn Malkovich, Daveed Diggs, Billy Magnussen či Natalia Dyer. Snímka má premiéru na festivale Sundance (24. januára - 3 februára), pričom sa dostane aj do vybraných kín v USA. Na Netflixe bude sprístupnená 1. februára. Dan Gilroy si okrem réžie napísal aj scenár. 

 

Ukradnuté obrazy psychopatického maliara ožívajú a zabíjajú ľudí. Režisér Nightcrawlera dostal Jakea Gyllenhaala do pekla

 

Ohodnoť článok
7
Foto: Netflix