Bahamský festival Fyre z roku 2017 bol jedným obrovským sklamaním a fiaskom. Organizátori ho síce promovali ako výnimočnú a mimoriadne luxusnú udalosť (čo sa odrazilo aj na cene lístkov), ktorá mala zahŕňať kvalitné ubytovanie, jedlo, nabitý program a podobne, ale realita sa značne líšila od sľubov.

 

Miesto očakávaného prvotriedneho bývania organizátori účastníkom pripravili nekomfortné stanové mestečko a na mieste nečakali žiadne gurmánske dobroty, ale iba obyčajné sendviče. Aby toho nebolo málo, na festivale sa mali kradnúť telefóny a peniaze.

 

Takto mal vyzerať luxusne prezentovaný festival Fyre

 

Festival propagovaný známymi osobnosťami svetového šoubiznisu, ako napríklad Kendall Jenner či Emily Ratajkowski skrátka pohorel na celej čiare, kvôli čomu podali mnohí účastní na organizátorov žalobu. Zakladateľ festivalu Billy McFarland bol nakoniec za svoje podvodné konanie odsúdený na 6 rokov odňatia slobody.

 

Pod oponu kontroverzného festivalu Fyre už onedlho nazrie dokument z dielne Netflixu s výstižným názvom Fyre: The Greatest Party That Never Happened. V nižšie priloženom traileri nájdeš hneď niekoľko záberov, ktoré ti jasne naznačia, že Fyre bol jedna veľká katastrofa. Ako by si na mieste veľké peniaze platiacich účastníkov reagoval ty?

 

 

O réžiu Fyre sa postaral skúsený dokumentarista Chris Smith (nomináca na Emmy za dokument Jim & Andy: The Great Beyond). V čom všetkom sa Billymu McFarlandovi podarilo nahnevať účastníkov festivalu sa dozvieme už 18. januára (leden) 2019, kedy Netflix pustí svoj nový dokument do obehu.

 

Medzi mnohými tvárami v dokumente uvidíš okrem samotného Billyho McFarlanda aj rapera a spoluzakladateľa Fyre Media, Inc. Ja Rule, ktorý sa na organizácii festivalu podieľal spolu s McFarlandom.

Ohodnoť článok
0
Zdroj: comingsoon.net
Foto: instagram.com, instagram.com