Pomery na ostrove Vikingov sa od prvej časti trilógie Ako si vycvičiť draka pomerne zmenili a neohrození severskí bojovníci s drakmi už dávno žijú v mieri. Ich pokoj sa však pokúsi narušiť lovec drakov, a preto musí kráľ Hiccup/Štikút a jeho verný priateľ Toothless/Bezzubý/Bezzubka znova vyraziť do akcie.

 

V tretej časti s podtitulom The Hidden World sa ale okrem boja nájde priestor aj na lásku. Tá by mohla zakvitnúť medzi Bezzubkou a bláznivou samičkou (Light Fury) z jeho druhu. O získanie jej priazne sa bude nebojácny Night Fury/Nočný bes pokúšať naozaj humorným spôsobom, na ktorom sa môžeš pobaviť v nižšie priložených dvoch promo videách.

 

 

 

Doposiaľ publikované upútavky jednoznačne nasvedčujú tomu, že pokiaľ si bol s touto animovanou trilógiou po prvých dvoch častiach spokojný, jej záver ťa určite nenechá emocionálne chladným.

 

Naše konštatovanie môžeme podporiť nielen prezentovaným materiálom, ale aj odozvou zahraničných kritikov. Tí si zväčša snímku veľmi pochvaľovali a zo všetkého najviac vyzdvihli citlivý príbeh plný emócií a kvalitne podaný humor. V jednom z vyjadrení sa taktiež hovorí o „takmer dokonalom zakončení trilógie.“ Môže byť, no nie?

 

Bezzubka sa vtipným spôsobom pokúša zaujať  dračiu samičku. Ako si vycvičiť draka 3 ponúkne kopec zábavy

 

Ak ťa teda potešili prvé dve časti, pri trojke určite neváhaj. V našich končinách sa jej dočkáme už približne o mesiac, a teda konkrétne 21. februára (únor) 2019. Zájdeš na snímku do kina?

 

O réžiu a scenár sa aj po tretíkrát postaral Dean DeBlois (prvé dva diely Ako si vycvičiť draka, Lilo a Stitch). Hudobná stránka pripadla taktiež znova na plecia overeného Johna Powella, ktorý pracoval na prvých dvoch častiach, ale taktiež napríklad na Solo: A Star Wars Story (2018).

Ohodnoť článok
12
Zdroj: collider.com
Foto: Universal Pictures