Tesne pred víkendom nás HBO prostredníctvom twitterového účtu pre fantasy Game of Thrones zlákalo na blížiace sa uverejnenie presného dátumu premiéry prvej epizódy 8. série.

 

Z nižšie priloženého fiktívneho rozhovoru sme sa dozvedeli, že táto informácia bude publikovaná v nedeľu (v pondelok nad ránom nášho času) pred premiérou očakávanej 3. série napínavého True Detective. A čo tvorcovia sľúbili, to aj dodržali, premiéra epického Game of Thrones bola stanovená na 14. apríla 2019, teda presne o 3 mesiace.

 

 

 

Game of Thrones sme bez váhania mohli zaradiť do zoznamu končiacich seriálov, ktoré nám budú jednoznačne chýbať. Je síce pravda, že príbeh z pera Georga R. R. Martina sa poslednou sériou nepredviedol v najlepšom možnom svetle (jej hodnotenie sa v našej redakcii pohybovalo okolo 7/10), ale veríme, že sa to finálnou snahou HBO môže ľahko zmeniť.

 

Prvé série totiž svojho času patrili medzi špičku seriálovej tvorby a boli by sme viac než potešení, keby sa ukončenie tohto seriálového hitu nieslo v duchu úžasu a nadšenia, nie kritiky a sklamania.

 

 

Na debutové zábery z 8. série nám dovolili tvorcovia nahliadnuť ešte len nedávno. V nich sme spoločne s tebou pozorovali príchod Jona a Danerys na Winterfell. Kráľovnú z rodu Targaryenov však Sansa, dočasná pani hradu a Jonova sestra, neprivítala s úplne najsrdečnejším úsmevom.

 

Dúfajme ale, že sa jej prístup neskôr nepretaví do zrady, pretože spoločne s príchodom zimy sa na hlavných hrdinov blíži nebezpečenstvo v podobe White Walkers a vnútorné rozpory by mohli boj proti nemŕtvych poriadne skomplikovať.

Ohodnoť článok
11
Zdroj: twitter.com
Foto: HBO