Ako sme ti už priblížili v našom nedávnom článku, ľudia po celom svete sa v poslednom období zúčastňujú tzv. #BirdBoxChallenge, teda výzvy, kedy si zakryjú oči a vykonávajú rôzne úlohy. A to od tých najjednoduchších a pomerne neškodných (nanášanie make-upu) až po také, pri ktorých tuhne krv v žilách (prechádzanie cez cestu plnú áut).

 

K celej veci sa navyše vyjadril aj streamovací gigant Netflix (sci-fi horor Bird Box vznikol pod jeho krídlami), ktorý všetkých ľudí prosil, aby si pri tejto výzve dávali pozor a neskončili kvôli troške internetovej slávy v nemocnici. No ak si si aj nejakou zvláštnou náhodou myslel, že by takýto oznam mohol zabrať, bol si na veľkom omyle.

 

 

Ľudstvo totiž opäť raz potvrdilo svoju neuveriteľnú hlúposť, čo dokazuje aj policajná správa z amerického Utahu. Tá prišla s informáciou, že si jedna nemenovaná 17-ročná tínedžerka vyskúšala túto výzvu priamo za volantom. Podľa dostupných správ si mala stiahnuť čapicu až na oči a spôsobiť dopravnú nehodu s ďalším vozidlom. Podľa slov poručíka Travisa Lymana vodička stratila kontrolu nad autom, dostala šmyk a následne narazila nielen do iného vozidla, ale aj do pouličnej lampy.

 

V druhom aute bol 16-ročný pasažier, no okrem škôd na oboch vozidlách sa našťastie nikomu nič vážne nestalo. Polícia navyše zverejnila aj fotografiu z miesta havárie, pričom sa mnohí zhodli na tom, že zo strany šoférky išlo o nesmierne hlúpy a nebezpečný kúsok. Niekoľko komentujúcich si dokonca myslí, že by mala byť 17-ročná slečna obvinená z pokusu o vraždu motorovým vozidlom.

 

 

Ostáva nám už iba dúfať, že sa výzvou pobláznení ľudia konečne poučia a nebudú riskovať svoje či životy druhých kvôli sláve a uznaniu. Čo si o tomto chovaní myslíš ty? Určite sa s nami podeľ o tvoj názor v komentároch.

Ohodnoť článok
1
Zdroj: movieweb.com