Dnešným dňom to budú presne 3 roky, kedy sme k tebe prišli so smutnou správou o úmrtí famózneho britského herca Alana Rickmana. Talentovaný Rickman tento svet opustil po boji s rakovinou vo veku 69 rokov.

 

Z jeho filmových rolí by sme mohli spomenúť mnohé, no najviac si srdcia divákov získal vďaka postave zloducha Hansa Grubera z prvej časti Die Hard a svojich fanúšikov jednoznačne ohúril aj rolou profesora Snapea z fantasy ságy o čarodejníkovi Harrym Potterovi.

 

Jeho postavu označila autorka knižnej predlohy J. K. Rowlingová za najkomplexnejšiu zo všetkých a v ďakovnom liste po závere ságy vyjadrila Rickmanovi svoje uznanie. Spisovateľka navyše priznala, že scéna, kedy Harry poslednýkrát nahliadol do Snapeovej mysle, ju veľmi dojala.

 

 

Po skončení natáčania finálnej časti Harryho Pottera mal ale k veci čo dodať aj samotný Snapeov predstaviteľ Alan Rickman. V liste publikovanom v Empire Magazine emotívnym spôsobom spomína na začiatky Harryho Pottera, kedy mala mať hlavná trojka (Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson) približne 12 rokov.

 

Ďalej Rickman dodáva, že od telefonátu, v ktorom ho J. K. Rowlingová presvedčila, aby prijal rolu Snapea, ubehlo naozaj veľa rokov a z trojice detí sa stala trojica dospelých. Záverom listu herec ďakuje Rowlingovej za všetko, čo pre neho urobila. A my Rickmanovi ďakujeme za úžasné filmové zážitky, ktoré boli špeciálnymi aj vďaka nemu.

 

Celé znenie listu

Pred tromi rokmi nás opustil Alan Rickman. Týmto listom sa lúčil so ságou Harryho Pottera

Ohodnoť článok
76
Zdroj: ladbible.com
Foto: Warner Bros. Pictures