Po naozaj pomerne dlhom čakaní nám z trojice nových marveloviek (Captain Marvel, Avengers: Endgame a Spider-Man: Far From Home) tvorcovia konečne dopriali aj trailer k novému Spideymu. Ten sme si vďaka účastníkom brazílského Comic-Conu a ich opisu mohli doposiaľ aspoň predstavovať.

 

Dnešným dňom sme sa teda dočkali všetkého sľubovaného. Videli sme Petera Parkera cestujúceho do Európy, dostalo sa nám aj náhľadu na romantickú zápletku medzi Happym (Jon Favreau) a tetou May (Marisa Tomei), ale neboli sme ochudobnení ani o iskrenie medzi hlavným hrdinom a Michelle (Zendaya).

 

Najdôležitejší moment však prišiel po chvíli, kedy sa v Peterovej izbe objavil Nick Fury (Samuel L. Jackson). Ten Spider-Mana v civile informoval o novej hrozbe. Ako sa však predpokladalo, nešlo o Mysteria (Jake Gyllenhaal), ale o bytosti známe z komiksovej predlohy pod názvom The Elementals. Koho vlastne predstavujú?

 

Mysterio, Elementals

Oheň, vzduch, voda a zem

Už zo samotnej upútavky a názvu The Elementals si iste dokážeš odvodiť, že pôjde o záporné postavy pochádzajúce zo štyroch živlov, teda elementov. V komiksoch tieto bytosti predstavoval Hydron (voda), Magnum (zem), Hellfire (oheň) a Zephyr (vzduch/vietor).

 

Spomínaní zloduchovia nie sú v Marvel univerze príliš známi a od 70. rokov sa prakticky nikde neobjavili. Na našu Zem v minulosti pricestovali zo vzdialeného vesmíru a založili tu svoje kráľovstvo. Neskôr boli ale vyhnaní a ich opätovné pokusy o vládu skončili neúspechom.

 

Je ale možné, že filmári k The Elementals pridajú takzvaného Hydro-Mana, ktorý by mohol nahradiť Hydrona, a tým sa stať vodcom celej skupiny.

 

Mysterio, Elementals

 

Hydro-Man narozdiel od Hydrona nepredstavuje samostatný živel, ale dokáže sa transformovať do podoby akéhosi vodného golema. Jeho možné zapojenie do príbehu sa dá navyše odvodiť z komiksu Amazing Spider-Man (1981), kde sa stal jedným zo Spideyho protivníkov (The Elementals na druhej strane proti Spider-Manovi nikdy nebojovali).

 

Hydro-Man sa narodil ako Morris Bench a počas svojho života spadol do rádioaktívneho oceánu, kvôli čomu neskôr zmutoval do spomínanej podoby vodného golema. V komiksoch však zväčša bojoval v skupinách, ako napríklad Frightful Four, Assembly of Evil, Masters of Evil, a teda neútočil na vlastnú päsť.

 

Vzhľadom na to, že spomínané postavy tvoria v komiksovom svete viac-menej druhotriednych zloduchov, mnohí fanúšikovia sú dostatočne presvedčení o tom, že hlavným záporákom bude niekto úplne iný.

 

Mysterio, Elementals

Manipulatívny Mysterio

Dlhú dobu sme si mysleli, že Mysterio bude v novom Spider-Manovi predstavovať hlavného zloducha. Nakoniec nám ale bolo oznámené, že úlohu záporákov prevezmú spomínaní The Elementals, proti ktorým sa musia Spider-Man a Mysterio spojiť. Bude ale zápletka naozaj tak jednoduchá?

 

Týmto spôsobom by bol dej nového Spideyho príliš predvídateľný a ako sme už vyššie podotkli, štvorica The Elementals by pre pavúčieho muža a Mysteria nemala predstavovať žiadnu väčšiu hrozbu. Tajomný Mysterio je ale z predlohy známy ako majster ilúzií, a tak nie je vôbec vylúčené, že predpokladaní nepriatelia sú jeho vlastným výtvorom.

 

Bude Mysterio skutočne bojovať po boku Spider-Mana? A kto sú záhadní The Elementals?

 

Celú záležitosť okolo The Elementals sa teda filmári snažili zrejme vytvoriť len z toho dôvodu, aby fanúšikovia v Mysteriovi od počiatku nevideli zlosyna, ktorým v komiksovej predlohe naozaj je. Mysterio navyše patrí medzi najväčších Spider-Manových nepriateľov.

 

Z týchto všetkých dôvodov môžeme predpokladať, že jeho spolupráca s kľúčovým hrdinom bude vo filme pravdepodobne len hrou na diváka. Medzi prednosti Mysteria alias Quentina Becka patrí mimo tvorby ilúzií taktiež talent na chémiu, robotiku a hypnózu. 

 

V komiske The Amazing Spider-Man #24 z roku 1963 sa Mysteriovi dokonca podarilo vytvoriť falošnú identitu hypnoterapeuta, vďaka ktorej takmer odhalil Spider-Manovu pravú identitu. Bude podľa tvojho názoru podobným spôsobom manipulovať so Spider-Manom aj vo Far From Home? Alebo si názoru, že pôjde o nefalšované spojenie síl?

Čo čakáš od Mysteria?
Bude kladnou postavou
161 hlasov
Bude zápornou postavou
744 hlasov
Ohodnoť článok
12
Zdroj: screenrant.com, ign.com, ign.com, marvel.com
Foto: Marvel