Tretí John Wick je pre nás bezpochyby jedným z najočakávanejších filmov tohto roku. Keanu Reevesa sme si totiž v titulnej úlohe okamžite zamilovali, bohatý svet zabijakov nás neomrzel ani po dvoch dieloch a nálož akcie so skvelými choreografiami súbojov sú k tomu všetkému skvelým bonusom.

 

Reklamná kampaň nadchádzajúcej časti sa však nikam neponáhľala, pomaly odhaľovala malé drobnosti a občas nás potešila nejakou tou novou fotkou či informáciou. Keď sa však nedávno objavil krásny oficiálny plagát (nájdeš ho na konci článku) spoločne s informáciou o drobnej kozmetickej úprave názvu filmu (John Wick: Chapter 3 – Parabellum), začali sme tušiť, že prvé zábery musia byť už skutočne za rohom. A práve tie dnes dorazili.

 

 

 

Čo sa samotného príbehu týka, ten bude nadväzovať priamo na záver predošlého dielu. John Wick je kvôli vražde na pôde hotela Continental exkomunikovaný a nemôže viac využívať jeho služby. Na jeho hlavu je navyše vypísaný otvorený kontrakt vo výške 14 miliónov dolárov, čo znamená, že sa z neho stal terč pre všetkých zabijakov v okolí.

 

A tých, ktorí budú chcieť Johnovu hlavu, rozhodne nebude málo, čo potvrdzuje aj priložená ukážka. John je sám a po krku mu pôjde celá plejáda rôznych vrahov, a to vrátane samurajov na motorkách. Spojenca však nájde v tajomnej Sofii (Halle Berry) a jej maznáčikoch. Opäť to ale bude celé najmä o šťavnatej a krvavej akcii, ktorú máme na Wickovi tak veľmi radi.

 

Za réžiou stojí znova Chad Stahelski, o scenár sa aj tentokrát postaral Derek Kolstad (obaja (John Wick, John Wick: Chapter 2) a okrem Reevesa či Halle Berry sa vo filme objaví napríklad Jason Mantzoukas, Ian McShane, Laurence Fishburne či Anjelica Huston.

 

Americká premiéra snímky John Wick: Chapter 3 – Parabellum je naplánovaná na 17. mája (květen) 2019, na Slovensku si však zrejme budeme musieť počkať až do 23. mája. Pre viac informácií klikaj sem.

 

John Wick 3

Ohodnoť článok
17
Zdroj: joblo.com, comicbook.com