Máloktoré meno v poslednej dobe v rámci slovenskej kinematografie rezonuje tak, ako Peter Bebjak. Jeho kriminálna dráma Čiara z roku 2017 zožala množstvo úspechov a už čoskoro (24. januára) od neho v našich kinách uvidíme aj mimoriadne očakávaný thriller Trhlina. Ten sme mimochodom zaradili medzi najočakávanejšie slovenské projekty roku 2019.

 

Režisér Bebjak aktuálne pracuje na pozoruhodne znejúcej vojnovej dráme s názvom Správa. Tá by sa mala sústrediť na skutočný príbeh z čias druhej svetovej vojny. V ňom nahliadneme do života slovenských židov Rudolfa Vrbu a Alfréda Wetzlera, ktorým sa v roku 1944 podarilo utiecť z neslávne známeho Osvienčimu.

 

Projekt s rozpočtom zhruba 3,2 milióna € by dozaista mohol zaujať aj zahraničných divákov, pričom už v tejto dobe rozhodne zaujal hollywoodsku hviezdu menom Michael Douglas. S ním sa mali tvorcovia stretnúť ešte pred začiatkom produkcie.

 

 

Stretli sme sa v New Yorku niekoľko mesiacov pred začiatkom nakrúcania. Bolo to nielen príjemné, ale aj veľmi prínosné. Michael Douglas si náš scenár naozaj podrobne preštudoval, spoznámkoval a mal niekoľko veľmi dobrých rád, ktoré sa týkali ako scenára samotného, tak aj produkčných záležitostí,“ povedal producent Rasťo Šesták pre portál Aktuality.sk.

 

Podľa Šestáka sa ale ich spolupráca so svetovo známym hercom nekončí a s Douglasom sa dohodli, že mu pošlú ukážky z natáčania v Lábe. Dátum premiéry nie je zatiaľ stanovený, ale nakrúcanie by malo byť hotové do konca roku 2019. Ďalšie informácie o snímke sa dozvieš z nášho minulého článku.

Ohodnoť článok
4
Zdroj: cineuropa.org, aktuality.sk, D.N.A Production
Foto: D.N.A Production