Lars von Trier je medzi filmovými fanúšikmi známy nielen vďaka špecifickej tvorbe, ale aj častokrát neakceptovateľným výstupom na verejnosti či na filmovom pľaci. Jeho snímky v divákoch prakticky zakaždým zanechajú citeľnú stopu. Jedni ho milujú a ďalší jednoducho nenávidia.

 

Z posledných rokov si z Trierovej filmografie spomeňme napríklad známu psychologickú drámu Antichrist (2009) a dvojdielny erotický príbeh s názvom Nymfomanka. Azda netreba podotýkať, že Trierove diela nie sú veľmi vhodné pre mladšie publikum, no a inak tomu nebude ani v prípade jeho novinky Jack stavia dom.

 

Jack (Matt Dillon) je vysoko inteligentný sériový vrah, ktorý vo svojich činoch pozoruje náznaky umeleckého diela. Na ceste jeho najvýznamnejšími kúskami nás okrem Jacka bude sprevádzať aj postava menom Verge (Bruno Ganz). Ide o Jackov vnútorný hlas, alebo Verge predstavuje reálnu osobu?

 

 

To sa budeš môcť v rámci slovenskej kinodistribúcie dozvedieť už 17. januára 2019. Okrem spomínaných hercov sa vo filme objaví aj známa Uma Thurman, ktorá je považovaná za múzu slávneho režiséra Quentina Tarantina.

 

Trierov miestami veľmi zábavný thriller plný čierneho humoru sa opäť s radosťou zahráva s mysľou diváka a predkladá mu rôznu zamyslenia hodnú symboliku. To môže byť pre niektorých jedincov plusom, no pre iných zbytočne mätúcim prvkom. Oproti jeho predošlej tvorbe je ale Jack stavia dom pomerne ľahko stráviteľnou záležitosťou, na ktorú ti odporúčame zájsť do kina. Recenziu na film zverejníme už čoskoro.

 

Film je do kín uvádzaný Asociáciou slovenských filmových klubov a je bonusom v zostave prehliadky PROJEKT 100.

Ohodnoť článok
1
Foto: IFC Films a TrustNordisk