Keby si sa filmových fanúšikov spýtal, koho považujú za najlepšieho Jokera všetkých čias, zrejme by si najčastejšie počul meno Heath Ledger. Dnes už legendárny a nanešťastie aj zosnulý herec stvárnil postavu záporáka vo filme Temný rytier z roku 2009, na ktorého premiéru sa už nedostavil.

 

Temný rytier sa v kinách prvýkrát objavil v lete roku 2008, lenže Heath zomrel na predávkovanie drogami v januári rovnakého roku, takže si už svoju slávu užiť nemohol.

 

 

O hercovi sa v rokoch po jeho smrti rozprávali zaujímavé príbehy, ako sa na postavu pripravoval až fanaticky, obklopoval sa všemožnými komiksovými predmetmi a akoby sa celý ponoril do postavy, ktorú mal stvárňovať.

 

Aj keď si Heath Ledger nemohol prísť v roku 2009 prevziať svojho Oscara v kategórii najlepší herec vo vedľajšej úlohe, na pódium sa postavili aspoň jeho rodinní príslušníci. Dojatá rodina svetu poďakovala za to, že si váži filmovú prácu ich zosnulého syna a uvedomovala si aj prestíž, ktorú Heath vďaka zlatej soške získal.

 

Namiesto sĺz napokon matka skonštatovala, že v ten februárový večer bude oslavovať namiesto smútenia, keďže sĺz a bolesti už zažila dosť. Heath za svoju filmovú kariéru získal takmer 100 ocenení, pričom Oscar bol samozrejme tým najprestížnejším. Rešpektovali ho aj kolegovia z brandže, po čom podľa rodičov odjakživa túžil najviac, a svedčí o tom aj priložené video.

 

Ohodnoť článok
8