Islanďan Hafþór Júlíus Björnsson sa preslávil rolou v Game of Thrones, ale aj svojimi obdivuhodnými športovými výkonmi. V minulom roku sa napríklad stal jediným súťažiacim, ktorému sa v priebehu jedného roku podarilo vyhrať Arnold Strongman Classic, Europe's Strongest Man a World's Strongest Man.

 

V skratke povedané, predstaviteľ Gregora Clegana, známeho ako The Mountain (Hora), je naozaj poriadne silným mužom. Jeho nadmerná muskulatúra ho ale zrejme veľmi obmedzuje v rýchlych pohyboch, a tak dokonca aj mocný Björnsson musel pri natáčaní finále Game of Thrones využiť pomoc kaskadéra.

 

Herec potvrdil, že jeho dvojník bol vysoký ako on, ale nie natoľko svalnatý, vďaka čomu samozrejme dokázal jednoduchšie natáčať akčné sekvencie.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Hafþór Júlíus Björnsson (@thorbjornsson),

 

Až do poslednej série som nikdy nemal kaskadéra. Vždy som všetko urobil sám. Ale v prípade finálnej série, ktorá ešte nebola v televízii, som ho využil,“ vyjadril sa pre Mashable predstaviteľ Gregora Clegana. Vzhľadom na to, že by ďalšími podrobnosťami mohol spoilerovať, viac k téme nedodal.

 

Každému fanúšikovi ale pri využití kaskadéra napadne dlho očakávaný stret s jeho bratom Sandorom Cleganom, známym ako The Hound

 

Či skutočne išlo o takzvaný „Cleganebowl“ síce nevieme, no pokiaľ sa ho nedočkáme v 8. sérii, tak už nikdy. Pravdu sa v každom prípade dozvieme čoskoro. Prvá epizóda finále na nás bude čakať 14. apríla 2019. Poslednú ukážku ku Game of Thrones s odhalením dátumu premiéry si môžeš pozrieť tu.

Ohodnoť článok
21
Zdroj: ladbible.com, mashable.com
Foto: HBO