V roku 2002 nadšencov akčného a hororového žánru zaujala zvodná Ukrajinka Milla Jovovich, ktorá si strihla hlavnú rolu v Resident Evil. Od tej doby mohli diváci sledovať hneď niekoľko titulov z tejto série. Ich kvalita však bola pomerné kolísavá a niekedy sa nachádzala hlboko pod priemerom.

 

Podľa portálu Deadline by sa mal ale Netflix pokúsiť sériu oživiť prostredníctvom napínavého seriálu. O produkciu sa údajne postará nemecká spoločnosť Constantin Film, ktorá stála taktiež za filmami. zo série. V aktuálnej dobe Netflix hľadá showrunnera celého projektu.

 

Kompetentné osoby sa zatiaľ k veci nevyjadrili, ale podľa zdrojov blízkych portálu Deadline by mal seriál prehĺbiť celkovú mytológiu sveta Resident Evil. Tým pádom sa detailnejšie pozrieme napríklad na pozadie tajomnej korporácie Umbrella a na hrozivé následky, o ktoré sa postaral T-vírus.

 

 

Čo si o celom projekte myslieť? Na zahraničných fórach niektorí užívatelia prejavili radosť, no iní seriálový Resident Evil už vopred zavrhli. Ako dôvod uvádzajú najmä fakt, že filmová séria, za ktorou stojí Constantin Film, naozaj nepatrí medzi žiaden vrchol kinematografie.

 

Ich posledná snímka zo sveta Resident Evil s podtitulom The Final Chapter si napríklad na Rotten Tomatoes odniesla priemerné hodnotenie 4.5/10. Ako sa páčila tebe? A čo si myslíš o seriálovej verzii Resident Evil?

Ako to vidíš so seriálom Resident Evil?
Skvelé, nemám výhrady
79 hlasov
Dám tomu šancu, uvidíme
120 hlasov
Nemám záujem
17 hlasov
Ohodnoť článok
4
Zdroj: resetera.com, deadline.com
Foto: Capcom R&D Division 1, Capcom