Režisér Bryan Singer rozhodne nemá najlepšie obdobie. Nielen že bol vyhodený z režisérskeho kresla úspešnej hudobnej biografie Bohemian Rhapsody, ale čelí aj ďalším obvineniam zo sexuálneho obťažovania. Tie sa s ním síce nesú už niekoľko rokov a všetky kategoricky popiera, no najnovšie obvinenia z posledných dní negatívne ovplyvnili už aj samotnú snímku.

 

Ako totiž uvádza portál Variety, biografia Bohemian Rhapsody bola odstránená z nominácie na GLAAD Media Awards v kategórii Outstanding Film – Wide Release, a to práve kvôli vyššie spomínaným obvineniam, s ktorými nedávno prišiel magazín The Atlantic. Podľa článku v ňom je Singer obviňovaný z nevhodného správania a zo sexuálnych vzťahov s mladými mužmi.

 

Jeden 13-ročný člen komparzu jeho snímky Apt Pupil uviedol, že sa Singer bez súhlasu dotýkal jeho genitálií. Článok ale spomína aj ďalšie tri obete. Prvý mal podľa svojich slov sex s režisérom vo veku 15 rokov, druhý ako 17-ročný a ten tretí hovoril o orálnom sexe vo veku 17 a 18 rokov. Singer aj tieto obvinenia poprel, pričom článok z The Atlantic nazval špinavým homofóbnym kúskom.

 

Snímka Bohemian Rhapsody bola odstránená z nominácií na GLAAD Media Awards. Môžu za to obvinenia voči Bryanovi Singerovi

 

Organizácia GLAAD (založená LGBT ľuďmi z médií) následne všetkých v priemysle vyzvala k tomu, aby si uvedomovali, že obete sexuálnych obťažovaní by mali byť vždy na prvom mieste. V správe je ďalej uvádzané, že hoci si v GLAAD uvedomujú dôležitosť tejto snímky a cenia si snahu celého tímu, ktorý na Bohemian Rhapsody pracoval, jednoducho musia vyslať jasnú správu a budú stáť za obeťami sexuálneho obťažovania.

 

Rozhodnutie GLAAD snímku vylúčiť z nominácií kvituje aj hnutie Time’s Up. Štúdio 20th Century Fox sa k celej veci zatiaľ nevyjadrilo. Bude teda zaujímavé sledovať, či tieto novinky okolo Singera nakoniec ovplyvnia aj blížiace sa Oscary, kde by mala snímka zabojovať v piatich kategóriách.

Ohodnoť článok
18
Zdroj: variety.com