Minuloročný Black Panther bol v kinách obrovským hitom, o čom svedčí nielen tretie miesto pre najzárobkovejšiu snímku na americkej pôde, ale aj deviata priečka v rebríčku tých najzárobkovejších filmov vôbec. Oznámenie pokračovania tak neprekvapilo asi nikoho. Navyše, aj Black Panther 2 vznikne pod taktovkou režiséra Ryana Cooglera (Black Panther, Creed).

 

Jednotku väčšina divákov aj kritikov chválila, pričom za veľké plus považovali napríklad aj záporáka Erika Killmongera v podaní herca Michaela B. Jordana. Toho sme mohli vidieť na konci filmu v súboji s jeho bratrancom, a teda samotným Black Pantherom (Chadwick Boseman), čo pre Killmongera skončilo smrťou. Odmietol liečbu svojich zranení a chcel, aby bol pochovaný v mori.

 

Black Panther 2

 

Mnohí fanúšikovia by ale stále veľmi chceli, aby sa postava Killmongera objavila aj v pokračovaní. No a podľa manžela Angely Bassett (T’Challova matka), Courtneyho B. Vancea, by sa tak naozaj mohlo stať. Keď sa totiž nedávno magazín Entertainment Tonight pýtal Angely, kto každý sa v druhom Black Pantherovi vráti, Courtney uviedol: „Áno, len pokračuj a povedz to. Áno. Všetci tam budú, vrátane Michaela B.

 

Angela Bassett a hostiteľka z Entertainment Tonight Nischelle Turner po tejto odpovedi ihneď zdôraznili, že diváci v kine predsa nikdy nevideli, či T’Challa splnil posledné prianie Killmongera. Ak sa teda v pokračovaní nakoniec objaví, pôjde pravdepodobne buď iba o flashback, alebo ho skutočne uvidíme ako vyliečeného muža.

 

Natáčanie komiksovky Black Panther 2 by mohlo začať niekedy koncom roka 2019, prípadne začiatkom toho nasledujúceho. Pokiaľ sa chceš o snímke dozvedieť viac, vstúp do tohto vlákna.

Myslíš si, že Killmonger bude v pokračovaní nažive?
Áno, bolo by to super
95 hlasov
Nie, pôjde o flashback
85 hlasov
Podľa mňa sa vo filme neobjaví vôbec
22 hlasov
Ohodnoť článok
4
Zdroj: heroichollywood.com