Režisérovi Peterovi Jacksonovi (trilógia Pán prsteňov) sa tvorba dokumentov očividne zapáčila. Iba nedávno nám totiž padli sánky z jeho fantastického projektu They Shall Not Grow Old a on sa už upísal ďalšiemu. Tentokrát sa však nepozrieme na hrôzy prvej svetovej vojny, ale do hudobného priemyslu.

 

Jackson totiž zrežíruje dokument o tvorbe posledného štúdiového albumu skupiny The Beatles, a teda Let It Be. Bude pritom čerpať zo 140 hodín audiozáznamov a 55 hodín doposiaľ nevidených štúdiových záberov, ktoré kapela natočila pri nahrávaní albumu medzi 2. a 31. januárom (leden) 1969. Let It Be bolo potom vydané po roku a pol, a to konkrétne v máji (květen) 1970, pričom k rozpadu The Beatles došlo o niekoľko mesiacov neskôr.

 

 

Album Let It Be, ako aj rovnomenný dokument z roku 1970 obsahujú nielen titulný oscarový hit, ale aj skladby Across the Universe, The Long and Winding Road či Get Back. Samotný Jackson sľubuje, že pre fanúšikov kapely to bude zážitok, o akom snívali veľmi dlho. „Je to, akoby nás stroj času preniesol späť do roku 1969, my sa posadili do štúdia a sledovali týchto štyroch priateľov pri tvorbe skvelej hudby,“ dodal režisér.

 

Oficiálny názov dokumentu zatiaľ nepoznáme a momentálne nemáme informácie ani o približnom dátume premiéry. No pokiaľ bude táto pocta skupine The Beatles aspoň na úrovni vyššie spomínaného They Shall Not Grow Old, nemusíme mať žiadne obavy a môžeme sa pomaličky začať tešiť.

Teší ťa, že sa Peter Jackson pustil do ďalšieho dokumentu?
Samozrejme, They Shall Not Grow Old bolo super
147 hlasov
Nie, bol/a by som radšej, ak by natočil niečo iné
41 hlasov
Ohodnoť článok
7
Zdroj: thewrap.com
Foto: 20th Century Fox/ingen uppgift