Super Bowl nám tak ako každý rok priniesol hneď niekoľko nových ukážok z očakávaných filmov a seriálov. V nasledujúcom článku si ale posvietime výhradne na čerstvé upútávky k dvojici veľmi očakávaných marveloviek. Čo všetko nám Captain Marvel a Avengers: Endgame tentokrát predviedli?

 

Captain Marvel

 

Tvorcovia Captain Marvel nám naservírovali rovno trojicu nových ukážok (zvyšné dve môžeš zhliadnuť TU), ktorými sme mohli znova o čosi viac nahliadnuť za oponu. Už predošlé ukážky nám jasne naznačili, že Carol má na Zemi nezanedbateľnú minulosť, ktorá mimo iného súvisí s výcvikom v armáde.

 

Trailer zo Super Bowlu nám dáva do pozornosti dialóg hlavnej hrdinky a jej kolegyne (Monica Rambeau) a následne v záberoch pozorujeme vyznamenanú Carol medzi ďalšími pilotmi z armády. Všetky prezentované spomienky bude zrejme Carol zbierať prostredníctvom celého filmu.

 

breakdown cap marvel a avengers

 

V ďalšej časti sa Carol púšťa do súboja s postavou Juda Lawa. Podľa ich uniforiem ide zdá sa o tréning, no ani tieto zábery nás nespravili o nič múdrejšími v otázke hercovej pravej roly. Všeobecne sa verí, že Jude Law stvárni Mar-Vella, vodcu tímu Starforce, čomu nasvedčuje aj popis štúdia Disney.

 

Ten ale samozrejme môže zámerne zavádzať. Druhá možnosť je tá, že sa z Lawa časom vykľuje zloduch menom Yon-Rogg. O koho v skutočnosti pôjde sa ale zrejme s istotou dozvieme až v kine.

 

breakdown cap marvel a avengers

 

V predošlých upútavkách sme mohli pozorovať Carol a Nicka Furyho, ktorí sa dostali pri pravdepodobnom úteku pred nepriateľmi do lietadla S.H.I.E.L.D.U. Fury sa Carol pýtal, či vie s niečim podobným lietať.

 

No a najnovšia ukážka potvrdzuje, že sa to hlavnej hrdinke nakoniec podarilo. Postavy na screenshote sú síce veľmi rozmazané, ale všetko nasvedčuje tomu, že by malo ísť práve o Furyho a Carol.

 

breakdown cap marvel a avengers

 

Ďalšia z troch ukážok zobrazuje súboj Carol s nepriateľom z rasy Skrull. Ten síce vyzerá ako človek, ale ako si sa už mohol pravdepodobne dopočuť, príslušníci Skrull vedia meniť svoju podobu. Tou ale zdá sa neoklamú mocnú Carol, ktorá si to s nimi bez problémov (teda viac-menej) rozdáva aj na vagóne jazdiaceho vlaku.

 

V aute naháňajúcom spomínaný vlak, na ktorého vrchu sa odohráva veľkolepý boj, sa navyše okrem Nicka Furyho nachádza aj starý dobrý agent Coulson. Prvú sólovku s Captain Marvel uvidíme na Slovensku už 7. marca (březen) 2019. Viac sa o nej dočítaš v tomto vlákne.

 

breakdown cap marvel a avengers

 

Avengers: Endgame

 

Ihneď v prvých sekundách nám tvorcovia v úplnej krátkosti ukážu postavy, ktoré sme po udalostiach z Infinity War stratili. V rýchlom zostrihu obrazov teda vidíme napríklad Wasp, Nicka Furyho, Spider-Mana a ďalších.

 

V nasledujúcich sekundách televízneho spotu k novým Avengers pozorujeme následky Thanosovej skazy. Polovica ľudstva behom jedného momentu skrátka zmizla, čo zapríčinilo množstvo opustených domov, áut, lodí a podobne. Ulice sú polo-prázdne a atmosféra skazy sa podpísala azda na všetkých preživších jedincoch.

 

breakdown cap marvel a avengers

 

Každý sa s týmto faktom vyrovnáva po svojom. Tabuľka s nápisom „Where do we go, now that the're gone?“ naznačuje, že mnohí ľudia skúšajú podstúpiť skupinové terapie (medzi nimi sa na prekvapenie nachádza aj samotný Steve Rogers). 

 

Captain America nám ďalej vo svojom monológu prezrádza, že niektorí sa po tejto tragédii posunuli ďalej. Oni (Avengers) ale nie.

 

breakdown cap marvel a avengers

 

Časť preživších Avengers pracuje na akomsi pláne, ktorý nám tvorcovia zatiaľ neodhalili a do premiéry pravdepodobne ani neodhalia. Tony Stark a Nebula sa zatiaľ niekde vo vesmíre snažia prísť na spôsob, ako prežiť.

 

O čo sa presne pokúšajú? Opravujú loď alebo vyrábajú záchranný modul? Ťažko povedať. Otázkou ale zostáva, či budú ich snahy úspešné, alebo ich nakoniec príde zachrániť niekto iný (Captain Marvel?). Osobne vsádzame na možnosť číslo dva.

 

breakdown cap marvel a avengers

 

Black Widow sa zatiaľ svoju zlosť snaží vybúriť na terčoch, Ant-Man a War Machine sa obliekli do uniforiem, Thor vyzerá sklamane i nahnevane, Hawkeyho/Ronina obklopuje podivné červené svetlo a Rocket vchádza do neznámej budovy. 

 

Čo sa Thora týka, nemá veľmi kam uniknúť. Asgard je zničený a iný domov nemá. Je však možné, že sa vybral na pomoc utečencom zo záchrannej lode, ktorú napadol Thanos. 

 

Captain America je kapitolou samou o sebe a neúspech misie sa mu zrejme dostal poriadne pod kožu. Nasvedčuje tomu aj scéna, kedy si k ruke pripevňuje štít, pričom jeho trasúce sa ruky neveštia o Rogersovom vnútornom rozpoložení nič dobrého.

 

breakdown cap marvel a avengers

 

Vo finálnych záberoch ale skupina stále žijúcich Avengers kráča vpred k potenciálnym lepším zajtrajškom, a tak sa dá predpokladať, že spoločnými silami dokážu výsledok neúspechov z Infinity War opäť obrátiť v prospech ľudstva.

 

Zo všetkých záberov si toho z príbehovej stránky príliš veľa vyvodiť nedokážeme, ale aj tak nás známe tváre hrdinov samozrejme potešili. Aký plán sa chystajú superhrdinovia tentokrát vykonať sa dozvieme už 25. apríla 2019. Ďalšie informácie môžeš nájsť tu.

 

Trpí Captain America psychickými problémami? Avengers a Captain Marvel odhalili niekoľko noviniek

Ohodnoť článok
22
Foto: Marvel