Jednou z najviac diskutovaných vecí ohľadom sci-fi Alita: Battle Angel boli bezpochyby oči hlavnej hrdinky, a to už od prvého zverejneného traileru. V ďalších ukážkach však bolo zrejmé, že tvorcovia s dizajnom Ality ešte stále pracujú a jej podoba tak vôbec nemusí byť finálna.

 

Musím sa priznať, že aj mne jej vizuál spočiatku prekážal a očakával som prúser, no po dvoch návštevách kina si už teraz Alitu inak ani neviem predstaviť. Bojový anjel však predstavoval iba jeden z mnohých aspektov tohto veľkého a vizuálne fantasticky spracovaného sveta. Koniec koncov, špičkové efekty sme pochválili aj v našej spokojnej recenzii.

 

Ak ťa teda zaujíma, ako sa stal z herečky Rosy Salazar neuveriteľne prepracovaný ženský kyborg, ktorý navyše pôsobí, ako by skutočne existoval, určite si nenechaj ujsť nižšie priložené video od štúdia 20th Century Fox. V ukážke zo zákulisia sa totiž aj vďaka Jamesovi Cameronovi a viacerým pracovníkom na vizuálnych efektoch dozvieš, čo všetko obsahoval Rosyn motion capture oblek a ako vlastne samotný proces natáčania prebiehal.

 

 

Pokiaľ ti ale nestačí a chceš sa na výrobu Ality pozrieť o čosi podrobnejšie, prikladáme ešte ďalšiu dvojicu videí. V nich boli redaktori dvoch filmových portálov pozvaný priamo na Nový Zéland, kde sídli spoločnosť Weta Digital, ktorá stojí za vizuálom tejto snímky. Vo Wellingtone sa potom mohli zoznámiť s rôznymi technológiami využívanými pri natáčaní prostredníctvom motion capture a dokonca mali možnosť byť sami súčasťou krátkej scénky.

 

A to aj v prítomnosti režiséra Roberta Rodrigueza, ktorý záberom dodával tú správnu atmosféru hrou na gitaru. Pokiaľ ťa teda baví žáner sci-fi, si fanúšikom mangy či iba hľadáš v kine kvalitný film, vďaka ktorému by si mohol na dve hodinky vypnúť, rozhodne zájdi na Alitu. Ak sa totiž máme dočkať pokračovania, musí na seba film najprv zarobiť, k čomu mu môžeš dopomôcť aj ty.

 

 

Ohodnoť článok
8
Zdroj: comingsoon.net, syfy.com, joblo.com