V roku 2016 prišiel do kín po dlhých prípravách animák Zootopia. Disney narazilo na ďalšiu zlatú baňu. Snímka si získala srdcia kritikov (vyhrala aj Oscara za najlepší animák) a zamilovali si ju aj diváci. Tí nakoniec len v kinách nechali vyše miliardy dolárov. O pokračovaní sa začalo hovoriť okamžite, čomu dopomohli aj slová režisérov Byrona Howarda a Richa Moora. Tí tvrdili, že z jednotky toho dosť vystrihli a skutočne majú nápady, kam zaviesť pokračovanie. 

 

Od premiéry však prešli už tri roky a Disney o sequeloch ani neceklo. A nemení sa to ani dnes, hoci dôvod na radosť nám poskytol niekto iný. Ide o herca Tommyho Tiny Listera, ktorý prepožičal svoj hlas Finnickovi, zločineckému parťákovi Nickovi Wildeovi. Ťažko povedať, či sú jeho slová dôveryhodné, ale herci sa o takýchto plánoch väčšinou dozvedajú medzi poslednými, obzvlášť tí vedľajší, ktorých by nebol problém preobsadiť.

 

Tommy tvrdí, že Disney chystá rovno dve ďalšie pokračovania. Zároveň prezradil, že výroba jednotky vyšla Disney na 240 miliónov dolárov (bez nákladov na reklamu), pričom dvojka by ich mala vyjsť na 300 miliónov dolárov. Taktiež hovorí, že vďaka merchendisingu a tržbám z kín a predaja fyzických nosičov film zarobil 2,6 miliardy. A práve kvôli týmto komentárom je Tommymu ťažké veriť.

 

Disney údajne plánuje rovno dve pokračovanie výborného animáku Zootopia!
Nejde ani tak o sumy samotné ako o fakt, že by o nich ľudia v jeho pozícii v žiadnom prípade nevedeli. A už vôbec by o nich nemohli rozprávať na fanúšikovskom evente stovkám ľuďom. Lister je nepochybne pod NDA, takže si buď vymýšľal, alebo ho čaká nepekný (možno nielen) finančný trest.

 

Tie tržby ale radšej ignorujme a sústreďme sa na prípravy samotného pokračovania. Vzhľadom na úspech jedničky a plány tvorcov pokračovať v príbehu je jasné, že to pokračovanie niekedy príde. Otázkou zostáva len kedy. Pravdepodobne sa však premiéry nedočkáme skôr ako v roku 2022. Na kvalitu sa však čakať oplatí, čo povieš?

 

Ohodnoť článok
8