Vitaj pri ďalších Raňajkách s Filmkultom. Aj tentokrát ti prinášame tie najzaujímavejšie správy nielen zo sveta filmu, ale aj seriálu.

 

V tretej a zároveň poslednej sérii Legion sa objaví Professor X

 

Stanica FX potvrdila, že X-Men seriál Legion skončí nadchádzajúcou treťou sériou. Zároveň bolo odhalené, že sa v nej objavia aj rodičia hlavného hrdinu, teda aj jeho otec, ktorého poznáme ako Professora X. Matku Gabrielle si zahrá Stephanie Corneliussen (Mr. Robot), no a Charlesa zasa Harry Lloyd (Game of Thrones).

 

Tvorca seriálu Noah Hawley dodal, že bez Xaviera príbeh seriálu jednoducho nemohol dokončiť. Štúdio 20th Century Fox mu však vyhovelo a dovolilo mu túto postavu použiť. Tretia séria by mala preskúmať vzťah Xaviera a záporáka Amahla Farouka. Premiérovať bude niekedy v júni (červen) 2019.

 

Raňajky (štvrtok)

 

Nový Game of Thrones seriál sa začne natáčať tento rok

 

Programový riaditeľ HBO Casey Bloys prezradil, že prequelový spin-off seriál zo sveta Game of Thrones, ktorý pravdepodobne ponesie názov The Long Night, sa začne natáčať už začiatkom tohto leta. Showrunnerkou bude Jane Goldman (scenáristka Kick-Ass, X-Men: First Class, Kingsman: The Secret Service) a o réžiu sa postará S. J. Clarkson (Dexter, Jessica Jones).

 

Raňajky (štvrtok)

 

Mel Gibson a Sean Penn ako profesor a vrah v skutočnom príbehu

 

Prvým trailerom sa nám predstavila biografická dráma The Professor and the Madman. Tá nám predstaví skutočný príbeh profesora Jamesa Murrayho (Mel Gibson), ktorý sa v roku 1857 pustil do jedného z najambicióznejších projektov v histórii – vytvorenie Oxfordského slovníka angličtiny. Skontaktoval sa pritom s americkým chirurgom a vojnovým veteránom W. C. Minorom (Sean Penn), ktorý do zväzku pridal viac než 10 000 príspevkov.

 

Keď sa však za ním Murray vydá, zisťuje, že nejde iba o geniálneho jazykovedca, ale aj šialeného vraha. Za réžiou stojí Farhad Safinia (napísal Apocalypto), ktorý sa spoločne s Johnom Boormanom (Excalibur, Hope and Glory) a Toddom Komarnickim (Sully) postaral aj o scenár. Vo filme si zahrá aj Natalie Dormer.

 

 

Seriálová komédia o upíroch nás rozosmeje už o mesiac

 

Nadchádzajúci seriál What We Do in the Shadows, ktorý bude vychádzať z rovnomenného filmu od dvojice Jemaine Clement a Taika Waititi, sa pripomína ďalšou ukážkou. Príbeh nám predstaví štyroch spolubývajúcich upírov a premiéry sa dočkáme 27. marca (březen) 2019. Prvá séria bude pozostávať z 10 epizód.

 

 

Anya Taylor-Joy si zahrá v novinke Edgara Wrighta

 

V chystanom psychologicko-hororovom thrilleri Last Night in Soho od režiséra snímok Baby Driver či Shaun of the Dead si jednu z hlavných úloh strihne kráska Anya Taylor-Joy (Split, The Witch). Príbeh snímky sa bude odohrávať v Londýne. Wright napísal scenár spoločne s Krysty Wilson-Cairns (Penny Dreadful) a štart natáčania je naplánovaný na toto leto.

 

Raňajky (štvrtok)

Ohodnoť článok
1
Zdroj: comingsoon.net, collider.com, comingsoon.net, indiewire.com, heroichollywood.com, screenrant.com, screenrant.com