S blížiacim sa uzavretím obrovského obchodu medzi spoločnosťami Disney a 21st Century Fox sa oči všetkých fanúšikov sveta mutantov upierajú k projektom X-Men a ich budúcnosti pod novou strechou. Už teraz je totiž jasné, že komiksový svet štúdia 20th Century Fox poputuje do Marvel Studios, a to konkrétne mozgu celého MCU menom Kevin Feige.

 

Práve jeho úlohou bude začleniť X-Men postavy do univerza Avengers, no a zdá, že producentka Lauren Shuler Donner, ktorá stála pri mutantoch viac než 20 dlhých rokov, je pripravená Kevinovi definitívne odovzdať vládu nad týmito obľúbenými hrdinami.

 

S Kevinom sme začali prvý film, vtedy pracoval pre mňa. A čo sa týka zmyslu pre spájanie rôznych svetov, mal pre to skvelý cit. Verím mu a verím aj tomu, ako naloží s univerzom X-Men. Všetko je to teraz na ihrisku Disney a rozhodnutie je na nich,“ dodala Donner.

 

X-Men

 

Kevin a Lauren majú spoločnú históriu a evidentne medzi nimi dodnes panuje priateľský vzťah. Je teda možné, že sa producentka 20th Century Fox bude podieľať na budúcich X-Men projektoch aj pod krídlami štúdia Marvel Studios? „Neviem, nemyslím si to. Možno budem uvedená v záverečných titulkoch, ale to je už na Kevinovi. Myslím si, že sa teraz zaoberá najmä X-Men postavami a snaží sa dať tomu celému zmysel,“ uviedla.

 

Tento rok nás (snáď) v kinách čakajú hneď dva X-Men filmy, a to konkrétne X-Men: Dark Phoenix s premiérou naplánovanou na 6. júna (červen) a hororovo ladený počin The New Mutants, ktorý by mal zasa doraziť 1. augusta (srpen). Obe snímky sme mali pôvodne vidieť už minulý rok, no prišli rozsiahle dotáčky a premiéry sa museli posunúť (v prípade druhého menovaného projektu hneď dvakrát). Okrem tejto dvojice je však vo vývoji hneď niekoľko ďalších X-Men filmov, na ktoré sa fanúšikovia logicky pýtajú.

 

Spomeňme napríklad Deadpoola, X-Force či Gambita. Žiadne konkrétne odpovede však zo strany kompetentných nechodia, a tak to asi ešte nejaký ten čas aj ostane. Tiež je celkom možné, že ešte ani samotní zástupcovia Disney nevedia, ako so značkami štúdia 20th Century Fox vlastne naložia. X-Men: Dark Phoenix určite uvidíme v kinách, no v súvislosti s The New Mutants si nie je istá ani Donner. Je totiž možné, že film nakoniec vôbec nebude uvedený v kinách, ale prostredníctvom Hulu.

 

X-Men

 

Chcem vidieť ten film v kinách. Ak by bol hodený na Hulu, nenávidela by som to,“ vyjadrila producentka svoje pocity ohľadom vydania The New Mutants. Dúfame teda, že sa táto X-Men hororovka skutočne pozrie do kinosál. Taktiež veríme, že Disney bude naďalej pokračovať aj s Deadpoolom, ktorého filmy sa ukázali ako veľmi zárobkové. Koniec koncov, zo sveta mutantov divákov v posledných rokoch zaujali najmä snímky zamerané na jednotlivé postavy, ako spomínaný Deadpool či Logan.

 

Snáď teda v Disney budú pracovať nielen na mládeži prístupných X-Men tímovkách, ale aj na takýchto lákavých individuálnych počinoch. Ako však nedávno prezradila producentka Lauren Shuler Donner, stále je informovaná o tom, čo sa s X-Men filmami deje. No zároveň potvrdila, že práce na X-Men filmoch sú momentálne pozastavené a nachádzajú sa v akomsi limbu. Donner ale dodala, že by bola rada, ak by sa séria po X-Men: Dark Phoenix vyvinula a ubrala iným smerom.

 

A čo postava Wolverina? Dnes už všetci veľmi dobre vieme, že Hugh Jackman s touto ikonickou a divákmi milovanou postavou definitívne skončil, Disney tak bude určite hľadať niekoho mladšieho, kto by sa tejto náročnej úlohy chopil. Podľa producentky Donner ale Jackmanov návrat nie je nemožný, napríklad v podobe starého Wolverina:

 

X-Men

 

Ten muž pracoval veľmi tvrdo, aby nabral svalovú hmotu a váhu. Vstával o štvrtej ráno a každé dve hodiny jedol proteínové jedlá. V normálnom stave totiž ide o štíhleho chlapa. Akonáhle však dosiahnete určitý vek, vaše telo už nespolupracuje tak ľahko. Podľa mňa urobil múdro, keď vyhlásil, že už je v určitom bode a nemôže pokračovať ďalej. No to ešte neznamená, že sa nevráti ako starý Wolverine. Nikdy neviete.

 

Je síce pravdou, že už v snímke Logan bol prezentovaný ako starý muž (nakoniec, príbeh vychádzal z komiksu Old Man Logan), svet filmových komiksoviek však nepozná hranice a možné je naozaj všetko. Ako už ale bolo naznačené vyššie, teraz už bude všetko na pleciach Kevina Feiga a až čas ukáže, ako si so začlenením mutantov do MCU vlastne poradí. My mu rozhodne budeme držať palce.

Ohodnoť článok
12
Zdroj: collider.com, screencrush.com, heroichollywood.com, heroichollywood.com